Stará garda

4.ČERVENEC 2010: hřiště Plačkov
V neděli 4.7.2010 Stará garda odjela vlakem do Plačkova na turnaj, kterého se dále účastnil Plačkov a Budíkov. Již při odjezdu bylo jasné, že všichni hráči odjíždějí v dobré náladě a budou usilovat o vítězství. První zápas jsme sehráli proti Budíkovu a vítězství se nerodilo snadno. Už ve dvacáté vteřině se totiž při pokusu o sprint zranil leader týmu a tradiční střelec Antonín Kutlvašr a útok byl v prvním poločase naprosto bezzubý. Pak se zranil další útočník Miroslav Čambal a kupodivu se konečně začalo dařit. Branky vstřelili Libor Zajíček, Jan Vácha, Petr Bouda a František Havel. Skóre zápasu se po bezbrankovém poločasu zastavilo na stavu 4 : 1. Po menší přestávce jsme nastoupili proti domácímu Plačkovu, do poločasu se trefil Libor Zajíček a po změně stran přidali další branky ostrostřelci Petr Bouda a František Havel. V boji o druhé místo zvítězil Budíkov a pak už mohl Vladislav Pazdera zdvednout nad hlavu pohár pro vítěze. Sestava: Milan Čech - Petr Vencovský, Ondřej Baloun, Miloš Dočkal, Vladislav Pazdera, Luboš Koubek, Jiří Med - Pavel Havel, Libor Zajíček, Petr Bouda, Josef Kutlvašr, Josef Vácha, Václav Souček - Radek Dočkal, Miroslav Čambal, Jan Vácha, Antonín Kutlvašr, František Havel.

21.BŘEZEN 2010:
SOKOL LÍPA - FK ČESKÁ BĚLÁ  5 : 1  (3:0)
V neděli 21.3.2010 sehrála Stará garda utkání se starou gardou České Bělé. Gardisti dokázali, že na nich Josefovská zábava nezanechala žádné stopy a přes časný začátek utkání - hrálo se od 8,00 hodin - uštědřila svému soupeři jasnou porážku. Do poločasu se trefili Baloun, a oba Havlové (František i Pavel) a Česká Bělá se sice snažila, ale nevypracovala si prakticky nic. Po poločase přetlačil Tecl dva obránce a zvýšil na 4:0. Nejhezčí branka zápasu padla po rohovém kopu, který na bližší tyč rozehrál Sommer a Antonín Kutlvašr sám doteď neví kterou částí těla (hlava, temeno, záda, rameno?) míč do vinglu dopravil.Česká Bělá dala čestnou branku až v poslední minutě po obrovské chybě gólmana. Milan Čech vyrazil na výlet do soupeřovi šestnáctky a přestože potom předvedl šedesátimetrový "sprint" zpět, míč lovil až ze své sítě. Fakta - branky: O.Baloun, F. Havel, P. Havel, M.Tecl, A. Kutlvašr. Sestava: Milan Čech - Jiří Skořepa, Petr Vencovský, Josef Kutlvašr Jiří Med - Ondřej Baloun, Pavel Havel, Petr Rosecký - František Havel, Luboš Sommer, Antonín Kutlvašr - Ladislav Pazdera, Zdeněk Jungwirt, Miroslav Tecl.

30.PROSINEC 2009:
Zelení - Oranžoví  4 : 5  (3:1)
Na výborně připravené umělé trávě jsme začali hrát v našem obvyklém rozestavění "třináct na třináct". V úvodu utkání byli Zelení lepší, ale vedení se ujali Oranžoví zásluhou dorážky nesmírně agilního Jumba. Pak Zelení přidali a Pidla, Kurt a Forkš strhli výsledek až na poločasových 3 : 1. Vpazdera v bráně předváděl sice fantastické zákroky na čáře, ale rozehrávka mu vázla a naši hbití utočníci toho dokázali využít. Bohužel nejhbitější z nich Plavajz se do brány trefit nedokázal. Neproměněných šancí bylo na obou stránách přehršle, zákroků z říše snů jakbysmet. Do varu diváky přiváděly zejména sprinterské souboje Čamburína s Kamenym. Ve druhém poločase Oranžoví vstali z mrtvých - nejdříve Rosička a po něm Žblabuňka srovnali skóre. Pak přišla velká chvíle Jasánka, když si "trknul" míč do branky a Oranžoví vedli 3 : 4. Štercl sice ještě dokázal srovnat, ale poslední slovo měl exligový Váchič. Sestavy: Zelení: Huj - Dědek, Trouba, Wait, Plavajz - Balda, Pidla, Houbánek, Kurt, KanyZa - Čamburíno, Štercl, Forkš Oranžoví: Vpazdera - Kauč, Hroch, Mirín, Kamenej - Kůča, Váchič, Dušíno, Kuka - Žblabuňka, Jumbo, Jasánek, Rosička.

21.SRPNA 2009:
Sokol Lípa - Malá Mača (SK)  3 : 5
branky: Ota Baloun, Josef Fejt, František Havel

PÁTEK 29.KVĚTNA 2009:
MALÁ MAČA (KISMÁCSED) - TJ SOKOL LÍPA  4 : 2  (2:0)
       Stará garda zajela v pátek 29.5.2009 k mezistátnímu utkaní na slovensko-maďarské pomezí a odvezla si porážku 4 : 2. Góly za Lípu vstřelili Pavel Havel a Miroslav Tecl. Bližší informace bohužel agentury nevydaly, pouze hráči sami tvrdí, že v žádném případě utkání nepodcenili a k celému zájezdu přistoupili velice zodpovědně.

30.PROSINEC 2008:
ORANŽOVÝ - PRÁZDNOTY  2 : 5  (1:2)
              Přes počáteční problémy se sestavami obou týmů se zápas nakonec uskutečnil i díky všem operátorům na českém trhu. Hodně legendárních hráčů se omluvilo, protože měli rýmu, někteří dokonce i kašel a pro některé byla prachsprostá zima. Oranžový ze začátku promarnili několik vyložených příležitostí, tušili, že je to bude mrzet a Prázdnoty je za to tvrdě trestali. První poločas měli Oranžový optickou převahu, ale přesto se Prázdnoty dostali do vedení. Po přestávce už Oranžový odešli fyzicky, síly na zvrat utkání chyběli a Prázdnoty v pohodě dokráčeli za vítězstvím v tomto prestižním souboji. Největším překvapením zápasu byl výkon Jasánka z týmu Prázdnot, který sice soustavně nedodržoval taktické pokyny (jako vždycky) ale možná díky tomu jednou míč dotlačil do branky a podruhé se evidentně ukopl a vstřelil nejhezčí gól zápasu.

Sestavy:
Oranžový: Véna - Kauč, Kamenej, Trouba, Houbánek - Vondry, Kúča, Kurt, Vamp - Jumbo, Balda, Žblabuňka, Michael Cross.
Prázdnoty: Huj - Předseda, Chleaff, Týce ml., Dědek - Kany Za, DJ, Joseph Middle, Pumpido - Codl ml., Štercl, Jasánek, Rosička.
Branky: Jumbo, Žblabuňka - 2 Jasánek, 2 Codl ml., Štercl.
Diváci: 4 (Petr Kuchta st. + 3 děvčata)

29.SRPEN 2008:
TJ SOKOL LÍPA - MALÁ MAČA (KISMÁCSED)  7 : 4  (5:1)
    Taktická varianta přívítat hosty obávanou červenou slivovicí domácím vyšla. Hostům ztěžkly nohy a úplně prospali první poločas. Obávaní lipští kanonýři toho využili a utekli až na 5:1. První gól ale dali hosté, když Miro Čambál, který první poločas chytal, si doma zapomněl zástěru a hosté mu z dvaceti metrů zahráli na housličky. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a hostující tým mocně dotahoval až na 5:3. Lípa už si ovšem výhru ujít nenechala. Večerní odveta v sokolovně skončila zaslouženou remízou a hráči obou týmů podávali obdivuhodné výkony. Fakta - branky: Miroslav Tecl 3, Jan Vácha, Miroslav Čambál, Ota Baloun, Petr Rosecký - Patrik Varjú 2, Peter Čambál, Eduard Šido. Rozhodčí: Havel Pavel. Bez karet. Sestavy: Sokol Lípa: Miroslav Čambál, Jano Kuchár - Jiří Skořepa, Jiří Med, Jindřich Pecha, Luboš Koubek, Ladislav Pazdera - Jan Vácha, Antonín Kutlvašr, Petr Rosecký, Ondřej Baloun, Tomáš Meruňka - Luboš Sommer, Miroslav Tecl, Ota Baloun, Miroslav Čambál. Trenér: Radek Dočkal. Malá Mača: Kristián Rozsa - Alexander Rozsa (ui), Marek Baboš, Norbert Mego, Csaba Kenyeves, Imrich Kenyeves, Otto Popluhár, Patrik Varjú, Ferencz Banaš, Milan Čambál, Peter Čambál, Kamil Majo, Eduard Šido. Trenér: Milan Gubinyi.