Žáci - okresní přebor
okres Havlíčkův Brod
Sezóna 2013/2014
 
11.kolo: pátek 20.června v 16.30 hodin:
Sokol LÍPA - Sokol VÍSKA  6 : 2  (2:1)
       Poslední utkání v soutěži začalo slavnostním ceremoniálem, protože sekretář OFS Havlíčkův Brod p. Vaněk Luboš osobně předal našim klukům pohár a od mateřského klubu Sokol Lípa medaile s pamětním diplomem za celkové vítězství v soutěži. Nastoupili jsme kompletní i s uzdraveným Kubou Čechem. První branka padla po střele Radka Čejky již v 5.-té minutě utkání. Potom jsme měli ještě další velké šance, ktreré se nám bohužel nepodařilo proměňovat. V polovině první půle dostal soupeř výhodu přímého kopu a parádní nechytatelná střela skončila v pravém horním růžku naší branky. Naštěstí hlavička Honzy Špilky zase přiklonila do konce poločasu vedení na naši stranu. Po pěti minutách druhé půle ale bylo srovnáno na 2:2, když centr z rohového kopu prošel naší obranou a vísecký útočník neměl problém dopravit míč do naší sítě. Nakonec i Libor Golemba musel předvést, že také umí parádně střílet přímáky a opět jsme vedli 3:2. Poslední čtvrhodinka byla plně v naší režii a postupně brankami Ondry Koláčka, Matěje Fejta a Marka Bredy jsme zaslouženě zvítězili vysoko 6:2. Soutěž okresního přeboru náš tým vyhrál s velkým bodovým náskokem a impozantním brankovým  skóre 115 ku 14. Tahouny mužstva byli hlavně nejstarší kluci ročníku 1999, kteří přecházejí do nově se tvořícího mužstva dorostu a doufejme, že i zde naváží na další fotbalové úspěchy. Jinak kategorie starších žáků se v Lípě do dalších sezón potýká s celookresním problémem nedostatku dětí a proto si asi do budoucna budeme muset počkat, až nám dorostou kluci z přípravek. Fakta - branky: Radek Čejka, Jan Špilka, Libor Golemba, Ondra Koláček, Matěj Fejt, Marek BredaRozhodčí: Prokš Jiří (Dlouhá Ves). SestavaFilip Kandr - Jakub Čech, Václav Morkus, Martin Vencovský, Ondřej Koláček - Jan Čížek, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba, Jan Špilka, Radek Čejka. Střídající: Michal Kerel, Tomáš Fejt, Lukáš Souček.
 
Ostatní zápasy 11.kola:
Hněvkovice - Sokol Leština  8 : 3
Lučice - Tis  3 : 8
 
20.kolo: sobota 14.června v 14.00 hodin:
Sokol HNĚVKOVICE - Sokol LÍPA  3 : 7  (0:0)
       Domácí Hněvkovice do utkání nastoupily jenom v deseti hráčích. Hned od začátku jsme ovládli hru a snažili se co nejdříve otevřít skóre. Bohužel i přes naše obrovské šance během první půle žádná branka nepadla.  Té jsme se nakonec dočkali až v 39.-té minutě, kdy Marek Breda ve vápně lehce tečoval centr Libora Golemby. Šok ale přišel ve 44.-té minutě a to v  rozmezí jedné minuty. Nejdříve po nedorozumění v naší obraně Hněvkovice snadno vyrovnaly a následně po zahrání trestného kopu a opětovném zaváhání naší obrany šel soupeř dokonce do vedení ! Po rošádě ve složení mužstva jsme se snažili o rychlé vyrovnání. To se podařilo výborně hrajícímu Marku Bredovi ve 49.-té minutě, kdy perfetní střelou po zemi při zahráváném trestném kopu chytře podstřelil domácí zeď. O další dvě minuty jsme zásluhou Libora Golemby šli opět do jednobrankového vedení na 2:3. Po chvíli jsme ale měli opět smůlu, když dalekonostný nákop golman Filip Kandr špatně odhadnul a míč překvapivě skončil v naší síti. I v této chvíli  jsme se nevzdali a Marek Breda nás svým třetím gólem deset minut před koncem utkání poslal opět do vedení na 3:4. Potom přišlel okamžik výborně hrajícího Ondry Koláčka, který během dvou minut svými dvěma zásahy definitivně srhnul vítězství na naši stranu. Poslední tečku za vývojem utkání udělal minutu před koncem naší sedmou brankou Libor Golemba. Utkání se nám herně moc nevydařilo i když jsme po celý zápas byli lepším týmem. Kaňkou dále byly zbytečné fauly domácích, kdy po zbytečném dohrání Honzy Čížka vyfasoval hněvkovický hráč po zásluze žlutou kartu. Fakta - branky:  Marek Breda 3, Libor Golemba 2, Ondra Koláček 2. Rozhodčí: Dvořák Jan (Hněvkovice). SestavaFilip Kandr - Radek Čejka, Václav Morkus, Martin Vencovský, Ondra Koláček - Jan Čížek, Marek Breda, Jan Špilka - Libor Golemba, Michal Kerel, Tomáš Fejt. Sřídající : Lukáš Souček.
 
Ostatní zápasy 20.kola:
Sokol Leština - Lučice  9 : 0
Víska - Tis  3 : 2
 
19.kolo: sobota 7.června v 13.30 hodin:
Sokol LÍPA - Sokol LEŠTINA u SVĚTLÉ  4 : 0  (1:0)
        Do zápasu s aktuálně druhou Leštinou jsme nastoupili s cílem odčinit předchozí domácí porážku s Tisem. Hned od začátku jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a snažili se o rychlé dosažení branky. I přes obrovské šance, nastřelená břevna a tyčky klid na naše kopačky přišel až ve 30. -té minutě, kdy Míša Kerel ve vápně vybojoval důležitý souboj a Libor Golemba z bezprostřední blízkosti konečně otevřel skóre. Další branku přidal až v 15. -té minutě druhé půle Honza Špilka, který dostal od výborně hrajícího Libora Golemby ideální přihrávku před osamoceného hostujícího brankaře. Další fotbalovou lahůdku předvedla v 57. -mé minutě utkání dvojice Breda-Špilka. Marek dlouhým autem přehodil celou leštinskou obranu a Honza Špilka v samostatném úniku nezaváhal. Poslední branku přidal dvě minuty před koncem kapitán Matěj Fejt, kterému přihrál do jasné šance opět Libor Golemba. V utkání jsem byli po celou dobu jasně lepším mužstvem a při proměňování vyložených příležitostí mohlo být naše brankové vyjádření mnohem výraznější. Fakta - branky: Jan Špilka 2, Libor Golemba. Matěj Fejt. Rozhodčí: Dvořák Jan (Hněvkovice). SestavaTomáš Fejt - Radek Čejka, Václav Morkus, Martin Vencovský, Ondra Koláček - Jan Čížek, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba, Jan Špilka, Michal Kerel. Sřídající: Lukáš Souček.
 
Ostatní zápasy 19.kola:
Lučice - Víska  1 : 2
Tis - Hněvkovice  3 : 0 kontumačně, hosté se nedostavili
 
18.kolo: sobota 31.května v 13.30 hodin:
Sokol LÍPA - Sokol TIS  1 : 3  (0:3)
        Při absenci několika našich stálých opor jsme dali v zápase s Tisem možnost  sedmi klukům ze starší přípravky zahrát si. O vývoji zápasu se ale rozhodlo hned na začátku utkání, kdy ve 4.-té a 8.-mé minutě hosté vyslali do brejku rychlého útočníka a ten nedal Filipu Kandrovi žádnou šanci. Potom jsme sice přeskupením hráčů posílili defenzivu ale ve 23.-tí minutě Tis opět využil překvapivého brejku za naši obranu a skóre narostlo na hrozivých 0:3. V druhé půli jsme se pokusili o zvrat v zápase ale naše nadějné šance zůstaly nevyužité. Naši jedinou branku nakonec zaznamenal minutu před konce zápasu Libor Golemba. Utkání bylo herně vyrovnané, ale soupeř na rozdíl od nás využil všechny své stoprocentní šance. Přínosem je, že si během zápasu mohli kluci z přípravky zkusit hru na "velkém" hřišti. Fakta - branka: Libor Golemba. Rozhodčí: Neuvirth Jakub (Okrouhlice). SestavaFilip Kandr - Radek Čejka, Václav Morkus, Lukáš Souček, Štěpán Veselý - Jan Čížek, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba, Jan Špilka, Michal Kerel. Střídající: Michal Kulja, Ondra Souček, Tomáš Pecen, Tomáš Novák, Matěj Šimek, Daniel Šimek.
 
Ostatní zápasy 18.kola:
Leština - Víska   6 : 0 
Hněvkovice - Lučice  10 : 1
 
17.kolo: středa 28.května v 18.30 hodin:
Sokol LUČICE - Sokol LÍPA  1 : 19  (0:6)
      Na hřišti posledního týmu tabulky Lučice jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Hned od začátku jsme domácí zatlačili na jejich polovinu a hned od druhé minuty utkání jsme začali postupně navyšovat skóre, které se zastavilo na konečných devatenácti brankách, což je dosavadní rekord soutěže. Celé mužstvo zahrálo výborně a většina branek padla po ukázkových kombinačních souhrách. Fakta - branky: Jan Špilka 6, Radek Čejka 3, Matěj Fejt 3, Filip Kandr 3, Libor Golemba 2, Jan Čížek, Ondra Koláček. Rozhodčí: Nový Pavel (Okrouhlice). SestavaFilip Kandr (Jan Čížek)- Jan Špilka, Ondra Koláček, Václav Morkus, Martin Vencovský - Jan Čížek, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba, Radek Čejka, Michal Kerel.
 
Ostatní zápasy 17.kola:
Víska - Hněvkovice  0 : 0
Tis - Sokol Leština  5 : 2
 
16.kolo: sobota 17.května v 10.00 hodin:
Sokol VÍSKA - Sokol LÍPA  1 : 1  (1:0)
     V sobotním utkání ve Vísce jsme nastoupili bez zraněného stopéra Kuby Čecha, kterého na jeho postu musel nahradit Ondra Koláček. Hned od začátku naši hráči soupeře přehrávali, ale nedařilo se jim proměňovat šance. A tak první gól vstřelil soupeř, když zhruba v polovině poločasu překonal domácí útočník po samostatném úniku našeho gólmana Toma Fejta. V závěru poločasu jsme si vytvořili velký tlak, jenž potvrzuje nastřelená tyč ze střední vzdálenosti od Radka Čejky. Na začátku druhého poločasu jsme pokračovali v tlaku, který vyústil v  parádní sólo Radka Čejky a jeho vyrovnávací branku. Po zbytek utkání se hrálo především na polovině soupeře, který za celý druhý poločas nevystřelil na naši branku. Na konci základní hrací doby utekl domácí obraně svým typický způsobem Libor Golemba, ale byl v rozporu s pravidly brutálně faulován, což ale rozhodčí neocenil ani žlutou kartou. V nastavení jsme kopali ještě několik rohů, které jsme bohužel nezužitkovali ve vítěznou branku. Nakonec utkání nakonec skončilo remízou, která nám s předstihem stačí na potvrzení celkového 1. místa v okresním přeboru. Fakta - branka: Radek Čejka. Rozhodčí: Herink Tomáš (Vilémov). SestavaTomáš Fejt - Ondra Koláček, Radek Čejka, Václav Morkus, Martin Vencovský - Jan Čížek, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba, Jan Špilka, Lukáš Souček. Střídající: Michal Kerel. 
 
Ostatní zápasy 16.kola:
Sokol Leština - Hněvkovice  7 : 0
Tis - Lučice    8 : 0
 
15.kolo: neděle 10.května v 10.00 hodin:
Sokol LÍPA - Sokol HNĚVKOVICE   6 : 1  (4:0)
       Konečně jsme nastoupili v plné sestavě a zbyli nám i hráči na střídání. Hned na začátku měl obrovskou šanci Tomáš Fejt, ale jeho pokus skončil pouze na tyčce. První branku dal parádní střelou z přímého volného kopu Ondra Koláček. Už za tři minuty dopravil Honza Špilka odražený míč podruhé do hněvkovické branky. Soupeř si do této chvíle nevypracoval žádnou šanci a působil odevzdaným dojmem. Ještě do přestávky se trefil Matěj Fejt a Radek Čejka. Hned na začátku druhé půle předvedl soupeř fotbalovou parádu. Při úvodní rozehrávce jejich hráč "z první" napálil vysoký míč přes celou půlku a ten s odrazem skončil v brance Míši Kerela, který předtím vystřídal nevytíženého Filipa Kandra. Na 5:1 dále zvyšoval v 50.-té minutě křižnou střelou Matěj Fejt a skóre uzavřel pět minut před koncem po krásné uličce Libor Golemba. V utkání jsme byli jasně lepším týmem, vypracovali jsme si ještě  několik dalších velkých příležitostí ale bohužel brankový rozdíl jsme již nenavýšili. Soupeř se zpočátku snažil a po našem ovládnutí zápasu začal hodně faulovat. Zvláště zastavení unikajícího Kuby Čecha bylo na vyloučení..... Fakta - branky: Matěj Fejt 2, Ondra Koláček, Jan Špilka, Radek Čejka, Libor Golemba. Rozhodčí: Krondráf Jan (Štoky). SestavaFilip Kandr - Jakub Čech, Ondra Koláček, Václav Morkus, Martin Vencovský - Jan Špilka, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba, Radek Čejka, Tomáš Fejt. Střídající: Lukáš Souček, Michal Kerel.
 
Ostatní zápasy 15.kola:
Lučice - Sokol Leština  0 : 5
Tis - Víska  4 : 1
 
14.kolo: 3.-4.května
Sokol LEŠTINA u SVĚTLÉ - Sokol LÍPA  1 : 6  (0:4)  PŘEDEHRÁNO
        
Ostatní zápasy 14.kola:
Hněvkovice - Tis  1 : 3
Víska - Lučice  7 : 0

13.kolo: neděle 27.dubna v 14.00 hodin:
TIS - Sokol LÍPA  1 : 3  (0:1)
       Domácí hráči Tisu, kteří byli namotivovaní "uštědřit" lídru tabulky první porážku, nastoupili v nejsilnější sestavě a ještě se šesti hráči na střídačce. Naši hráli opět jenom v jedenácti a tak benjamínci Lukáš Souček a Michal Kerel museli poprvé odehrát celé utkání. Hned od začátku nás Tis přehrával a v první desetiminutovce mohl jít i do vedení, když střela jejich útočníka skončila na pravé tyči Filipa Kandra. Hra se opticky vyrovnala až po stažení Honzy Špilky z útoku na post záložníka. Ve předu potom tedy zůstal osamocený Libor Golemba, který se individuálními úniky snažil ohrozit domácí branku. Zlom v zápase přinesla 28.-má minuta. Kapitán Marek Breda parádně napřáhnul a jeho dalekonosná střela skončila v síti - 0:1. Po této uklidňující brance jsme plně ovládli vývoj zápasu. Další branku přidal ve 48.- mé minutě po samostatném průniku Libor Golemba. Soupeři se podařilo utkání zdramatizovat pět minut před koncem, kdy po ojedinělém úniku z pravé strany a centru, nedal nepokrytý domácí útočník našemu gólmanovi žádnou šanci. V této chvíli jsme snažili hru držet na polovině Tisu. Ve druhé minutě nastavení vybojoval důrazný Lukáš Souček v soupeřově vápně míč, následnou střelu Ondry Koláčka ještě dokázal domácí brankař vyrazit ale dobíhající Libor Golemba měl snadnou práci dopravit potřetí míč do jejich branky. Je potřeba pochválit celé mužstvo, protože v tomto zápase si všichni naši kluci sáhli na dnou svých fyzických i psychických sil. Domácí ke konci zápasu moc neunesli vývoj stavu a dopouštěli se někdy zákeřných hrubých zákroků. Fakta - branky: Libor Golemba 2, Marek Breda. Rozhodčí: Bohuněk Jaroslav (Golčův Jeníkov). Sestava Filip Kandr - Jakub Čech, Radek Čejka, Václav Morkus, Jan Čížek - Jan Špilka, Marek Breda, Ondra Koláček - Libor Golemba, Lukáš Souček, Michal Kerel.
 
Ostatní zápasy 13.kola:
Lučice - Hněvkovice  3 : 6
Víska - Sokol Leština  1 : 3
 
12.kolo: sobota 19.dubna v 10.00 hodin:
Sokol LÍPA - Sokol LUČICE  10 : 0 
 (4:0)
       V současné době nás trápí absence několika hráčů  proto si v zápase s aktuálně posledním týmem tabulky Lučicí musel do naší branky stoupnout nedoléčený Marek Breda a po dlouhé době vyběhl i Artur Průša. Hned od začátku jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a vlastně celé utkání potom bylo "hrou na jednu branku". V 7.- é minutě dostal Libor Golemba krásnou přihrávku do uličky a sám před hostujícím brankářem nezaváhal. Skóre se potom měnilo mezi 14.-tou a 16.-tou, kdy po bezprostředních dorážkách před gólmanem zvyšoval Radek Čejka a Honza Špilka. Ještě do poločasu utekl hostující obraně Radek Čejka a uzavřel na 4:0. Ve druhé půli jsme se pokusili hru zrychlit a více kombinovat. Další branku přidal v 52.-té minutě opět Libor Golemba a o pět minut později přidal parádní střelou z dálky svoji třetí branku Radek Čejka. Poslední desetiminutovka nám opravdu vyšla. Lučice fyzicky úplně odpadla a nám se konečně začalo dařit finální zakončení. Po dvou trefách Matěje Fejta a Radka Čejka jsme se mohli radovat z vytoužené "desítky". Fakta - branky: Radek Čejka 5, Jan Špilka 2, Matěj Fejt 2, Libor Golemba. Rozhodčí: Prokš Jiří (Dlouhá Ves). SestavaMarek Breda - Jakub Čech, Ondra Koláček, Lukáš Souček, Artur Průša- Václav Morkus, Jan Špilka, Jan Čížek - Libor Golemba, Radek Čejka, Matěj Fejt.
 
Ostatní zápasy 12.kola:
Sokol Leština - Tis  6 : 2
Hněvkovice - Víska  3 : 3
 
Předehrávka 14.kola: sobota 12.dubna v 13.30 hodin:
Sokol LEŠTINA u SVĚTLÉ - Sokol LÍPA  1 : 6  (0:4)
        V prvním jarním utkání jsme nastoupili bez Honzy Špilky a Martina Vencovského. Do branky se při absenci Filipa Kandra musel premiérově postavit Tomáš Fejt. Po několika našich počátečních obrovských šancích se konečně v 10.-té minutě trefil po samostatném úniku Libor Golemba a další branku po šťastném odrazu přidal o šest minut později Radek Čejka. Na konci poločasu přišla chvíle našeho stopéra Kuby Čecha. Nejdříve po slalomu přes celé hřiště přidal třetí branku a minutu před koncem poločasu se trefil z přímého volného kopu. V druhé půli lobem přes vybíhajícího brankáře přidal další úspěšný zásah Matěj Fejt a o tři minuty později ve 43. minutě proměnil Libor Golemba výhodu přímého kopu ukázkovou trefou v další branku. Nakonec se čestného úspěchu dočkal i domácí celek, kdy vysokou střelou z trestného kopu nedostal v naší brance Tomáš Fejt žádnou šanci. V utkání jsme byli jasně lepším týmem a bylo jenom škoda dalších neproměněných šancí ke zvýraznění výsledku. Fakta - branky: Jakub Čech 2, Libor Golemba 2, Radek Čejka, Matěj Fejt. Rozhodčí: Čejka Pavel (Leština u Světlé). Sestava: Tomáš Fejt - Jakub Čech, Ondra Koláček, Lukáš Souček, Michal Kerel - Václav Morkus, Marek Breda, Jan Čížek - Libor Golemba, Radek Čejka, Matěj Fejt. Střídající: Ondra Souček. 
 
1.kolo: neděle 20.října v 12.15 hodin:
Sokol VÍSKA - Sokol LÍPA  0 : 3  (0:1)
       Již před začátkem našeho posledního podzimního utkání bylo patrné, že hráči domácí Vísky byli namotivovaní porazit  naše mužstvo, které jako jediné v soutěži na podzim ještě neprohrálo. Zpočátku se jim sice dlouhými nákopy dařilo držet míč na naší polovině ale nevypracovali si žádnou vážnou šanci. Postupně jsme kombinační hrou získali herní převahu a přišly i šance, které se nám ale bohužel nepodařilo proměňovat. Na první branku jsme si proto museli počkat až do 27-té minuty, kdy se ve vápně  trefil Marek Breda. Hned od začátku druhé půle jsme Vísku zatlačili na její polovinu a opět začalo "dobývání domácí svatyně".  Smůlu měl hlavně Libor Golemba, který šel dokonce dvakrát sám na domácího gólmana ale neuspěl. Konečně v 54.- té minutě tradiční střelec Honza Špilka dorážkou ve vápně přidal další uklidňující gól na 0 : 2. Za dalších pět minut se stopér Kuba Čech vydal na výlet přes celé hřiště, který ukončil nechytatelnou střelou za hranicí vápna - 0 : 3. Zbytek zápasu jsme takticky drželi míč na svých kopačkách a rezignovaného soupeře nepouštěli do žádných akcí. Podzimní část se našemu mužstvu opravdu povedla a s velkým bodovým náskokem při skóre 52:1 v klidu "přezimujeme" na prvním místě tabulky. Fakta - branky: Marek Breda, Jan Špilka, Jakub Čech. Rozhodčí: Bohuněk Miloslav (Libice nad Doubravou). SestavaFilip Kandr - Jakub Čech, Radek Čejka, Martin Vencovský, Ondra Koláček - Václav Morkus, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba, Jan Špilka, Zdeněk Skála. Střídající: Jan Čížek, Lukáš Souček, Michal Kerel, Tomáš Fejt. 
 
Ostatní zápasy 1.kola:
Hněvkovice - Leština  0 : 3
Lučice - Tis  0 : 6
 
8.kolo: neděle 13.října v 10.00 hodin:
Sokol LÍPA - TIS  4 : 0  (4:0)
         Hráči z Tisu přijeli bez aktuálně nejlepšího střelce soutěže Filipa Radila a hned od začátku bylo vidět, že se soustředili jenom na bránění s cílem zbytečně neinkasovat. Našemu mužstvu se nedařila kombinační hra a stereotypně jsme se snažili o individuální průniky jednotlivých hráčů. Klid na naše kopačky přinesla až 15.-tá minuta utkání, kdy Radek Čejka nádhernou střelou z dálky poprvé překonal hostujícího gólmana. Hned za minutu Honza Špilka chytrým obloučkem po předchozí vyražené střele přidal druhou branku. Ještě do poločasu se do listiny střelců zapsal dvěma zásahy také Libor Golemba. S vědomím dostatečného náskoku jsme ve druhé půli v předváděné hře značně polevili a do konce utkání již žádnou další branku nepřidali. Soupeř se během utkání jenom bránil a za celé utkání nevyslal na naší branku jedinou nebezpečnou střelu. Fakta - branky: Libor Golemba 2, Jan Špilka, Radek Čejka. Rozhodčí: Krondráf Jan (Štoky). SestavaOndra Koláček - Jakub Čech, Radek Čejka, Martin Vencovský, Jan Čížek - Václav Morkus, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba, Jan Špilka, Filip Kandr. Střídající: Lukáš Souček, Michal Kerel.
 
Ostatní zápasy 8.kola:
Leština - Víska  2 : 1
Hněvkovice - Lučice  8 : 0

7.kolo: neděle 6.října v 10.00 hodin:
Sokol LUČICE - Sokol LÍPA  0 : 10  (0:5)
       Domácí do utkání nastoupili pouze v deseti a ještě v oslabené sestavě bez hostujících brodských hráčů. Proto dostali velkou příležitost zahrát si zejména mladší kluci. První branku dal již po třech minutách Vašek Morkus a druhou přidal za další tři minuty perfektně trefeným přímým kopem Ondra Koláček. Celou první půli se hrálo jenom na polovině soupeře, který se zaměřil hlavně na obranu svého pokutového území. Ještě do přestávky se dvakrát trefil Honza Špilka a jednou Radek Čejka. I ve druhém poločase se obraz hry nezměnil  a my jsme postupně navyšovali skóre až na konečných 0:10. Za zmínku stojí parádní branky hlavou Marka Bredy po zahraném rohovém kopu a dalekonosná hlavička Matěje Fejta. Soupeř byl opravdu slabý a v ničem nás neprověřil před důležitým domácím utkáním s Tisem. Fakta - branky: Špilka Jan 3, Morkus Václav 2, Koláček Ondřej 2, Čejka Radek, Fejt Matěj, Breda Marek. Rozhodčí: Matějka Jan (Havlíčkův Brod). SestavaArtur Průša - Jakub Čech, Filip Kandr, Martin Vencovský, Ondra Koláček - Václav Morkus, Marek Breda, Matěj Fejt - Jan Čížek, Jan Špilka, Radek Čejka. Střídající : Lukáš Souček, Michal Kerel, Dan Kubálek. 
 
Ostatní zápasy 7.kola:
Tis - Leština  1 : 1
Víska - Hněvkovice  3 : 0

6.kolo: pátek 27.září v 17.00 hodin:
Sokol LÍPA - Sokol VÍSKA  2 : 0  (1:0)
     V utkání s aktuálně druhým týmem tabulky se musel do naší branky opět postavit Ondra Koláček. Od začátku zápasu jsme nastoupili s mladými útočníky, protože opory mužstva Libor Golemba, Jan Špilka a Radek Čejka měli zdravotní problémy. Hostující mužstvo jsme sice od počátku mírně přehrávali ale jejich nahodilé útočné akce byly velice nebezpečné. Po deseti minutách se do hry zapojili i "marodi" a hned ve 20-té minutě si Honza Špilka kličkou prohodil míč do prostoru malého vápna a hostujícímu gólmanovi nedal šanci - 1:0. I nadále během zápasu docházelo k častému prostřídávání hráčů s cílem co nejvíce šetřit  naše nedoléčené hráče. Ještě do poločasu měl velkou šanci Radek Čejka ale při tvrdé střele nechal vyniknout hněvkovického brankaře. Po přestávce se obraz hry nezměnil a naší hlavní snahou bylo dosáhnout uklidňující druhou branku. To se nám nakonec podařilo v 50-té minutě Liborem Golembou. Zápas se dohrával v poklidu za naší kontroly ale i přesto musel Ondra Koláček dvěma bravurními zákroky zabránit případné výsledkové komplikaci. Celkově jsme předvedli slušný kolektivní výkon a jenom škoda neproměňování vyložených brankových příležitostí. Výborné utkání na předstoperovi sehrál Filip Kandr, jehož přehled a jistota v obranné činnosti je pro náš tým přínosem. Fakta -  branky: Jan Špilka, Libor Golemba. Rozhodčí: Švarc Libor (Světlá nad Sázavou). Sestava: Ondra Koláček - Jakub Čech, Filip Kandr, Jan Čížek, Václav Morkus - Tomáš Fejt, Marek Breda, Matěj Fejt - Martin Čech, Lukáš Souček, Michal Kerel. Střídající : Jan Špilka, Libor Golemba, Radek Čejka, Zdeněk Skála, Dan Kubálek. 
 
Ostatní zápasy 6.kola:
Leština - Hněvkovice  4 : 1
Tis - Lučice  16 : 0

10.kolo: středa 25.září v 17.00 hodin:
Sokol HNĚVKOVICE - Sokol LÍPA  3 : 1  (2:0)
Dne 2.10.2013 - zkontumováno na 0 : 3 ve prospěch Lípy.
     Utkání v Hněvkovicích začalo administrativním úkonem, kdy jsme požádali o konfrontaci několika domácích hráčů, kteří evidentně hráli bez oprávnění na jiný registrační průkaz. Tato událost výrazně ovlivnila celý další průběh zápasu. Ze strany domácích diváků docházelo k vyhrožování a situace byla velmi vyhrocená. Zápas nakonec začal s asi půlhodinovým zpožděním. Do naší branky se postavil Ondra Koláček a Filip Kandr, který měl zraněnou ruku, si vyzkoušel místo předstopéra. Obě mužstva začala opatrně a spíše se soustředila na bránění. První branka padla ve 25-té minutě, kdy domácí hráč využil nedorozumění mezi naším gólmanem a stopérem, a hlavou do odkryté branky vsítil první branku. Potom těsně před přestávkou jsme opět v obraně špatně odehráli míč a hněvkovický útočník křižnou střelou upravil na 2:0. I když se kluci snažili vzájemně povzbuzovat, tak na nich bylo poznat, že  "dusná" atmosféra doprovázející utkání výrazně poznamenala jejich výkony. Zvláště opory mužstva Radek Čejka s Liborem Golembou  byli neustálými terči hrubých nadávek domácích fanoušků postávajících na okraji hřiště. V druhé půli jsme se snažili o vyrovnání, ale soupeř dobře bránil a nepouštěl nás do vyložených šancí. Třetí branka do naší sítě padla v 58-mé minutě, kdy soupeřův nakopnutý volej skončil odrazem o tyčku v naší síti. Čestného úspěchu jsme se dočkali pět minut před koncem utkání. Radek Čejka ve skrumáži nakopl míč a soupeřův bránící hráč hrající úmyslně rukou si jej srazil do vlastní branky. Naší poslední snahou bylo, co nejdříve a bez provokací, bezpečně z Hněvkovic odjet. Před začátkem utkání rozhodčí odebral domácím hráčům čtyři registrační průkazy a o jejich neoprávněném startu  bude rozhodovat komise OFS Havlíčkův Brod. Fakta - branka: Čejka Radek. Rozhodčí: Švarc Libor (Světlá nad Sázavou). Sestava: Ondra Koláček - Jakub Čech, Filip Kandr, Jan Čížek, Václav Morkus - Radek Čejka, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba, Zdeněk Skála, Tomáš Fejt. Střídající: Jan Špilka, Lukáš Souček, Michal Kerel.  
 
DŮVOD KONTUMACE?
KM STK na základě předložených skutečností kontumuje utkání 10. kola OP žáků 
      Hněvkovice - Lípa, na 0 : 3 ve prospěch Lípy, včetně započítání 3 soutěžních bodů.
      Neoprávněný start hráčů žákovského mužstva Hněvkovic. Při konfrontaci mužstvo 
      také nepředložilo průkazy pojištěnců nebo jiné doklady hráčů (RS, čl. 11, odst. a).
 
Ostatní zápasy 10.kola:
Leština - Lučice  3 : 0 kontumačně, hosté nepřijeli
Víska - Tis  2 : 1

5.kolo: sobota 21.září v 13.30 hodin:
Sokol LÍPA - Sokol HNĚVKOVICE  0 : 0
         Do domácího zápasu jsme nastoupili bez Ondry Koláčka a zraněného Honzy Špilky. Soupeř hrál jenom s deseti hráči a hned od začátku této skutečnosti podřídil úpornou obrannou taktiku.  I přes naši územní převahu se nám nedařilo dostávat se do vyložených šancí a střely z dálky hostující gólman bez problémů kryl. Hněvkovice celý zápas stereotypně nakopávali míč na jediného rychlého brejkového hráče. Tato taktika na využití náhodné šance jim málem vyšla, když při nedorozumění v naší obraně výborný Filip Kandr zlikvidoval jasnou tutovku. I po přestávce se obraz hry nezměnil. Sice jsme stále útočili ale soupeřovy zadáci bez větších problémů bránili prostor před svojí brankou. Za bojovný výkon je ale třeba pochválit celé mužstvo a musíme doufat, že ve středeční odvetě v Hněvkovicích se nám podaří nějaký gól vstřelit. Fakta -  rozhodčí: Prokš Jiří (Dlouhá Ves). SestavaFilip Kandr - Jakub Čech, Radek Čejka,  Martin Vencovský, Václav Morkus - Jan Čížek, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba,  Lenka Golembová, Martin Čech. Střídající : Dan Kubálek, Lukáš Souček, Michal Kerel. 
 
Ostatní zápasy 5.kola:
Lučice - Leština  2 : 2
Tis - Víska  4 : 1

4.kolo: sobota 14.září v 13.30 hodin:
Sokol LEŠTINA u SVĚTLÉ - Sokol LÍPA  0 : 9  (0:3)
      Domácí do zápasu nastoupili v oslabené sestavě a pouze s jedenácti hráči. Hned od začátku jsme Leštinu zatlačili hluboko na její polovinu a snažili se co nejdříve vsítit uklidňující branku. Ta přišla až v 11.-té minutě, kdy Honza Špilka nadvakrát z bezprostřední blízkosti dorazil míč do sítě. Potom i přes obrovskou převahu jsme čekali na další branku dlouhých dvacet minut, když se v rozpětí tří minut dvakrát krásně trefil Radek Čejka. Stejný hráč pět minut po přestávce dorážkou z v malém vápně dokončil čistý hattrick. Hned potom Marek Breda nádhernou střelou z dálky zvýšil na 0:5 a Honza Špilka přidal svoji druhou branku. Brankostroj pokračoval mezi 58. až 62.-tou minutou, kdy postupně Zdeněk Skála, Radek Čejka a Honza Čížek krásným angličanem, navýšili na 0:9. I když jsme měli ještě zhruba deset minut do konce utkání a k tomu obrovské šance, tak jsme se nakonec dvouciferného výsledku nedočkali. Soupeř po celý zápas jenom urputně bránil a snažil se hru kouskovat, s čímž  měli naši hráči problém a brankově se vzhledem ke své herní převaze výrazněji neprosadili. Fakta - branky: Radek Čejka 4, Jan Špilka 2, Marek Breda, Zdeněk Skála. Jan Čížek. Rozhodčí: Jirsa Lukáš (Habry). Sestava: Artur Průša - Jakub Čech, Ondra Koláček,  Martin Vencovský, Jan Čížek - Václav Morkus, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba,  Jan Špilka, Radek Čejka. Střídající: Zdeněk Skála, Lukáš Souček, Michal Kerel.  
 
Ostatní zápasy 4.kola:
Hněvkovice - Tis  2 : 1
Víska - Lučice  1 : 0
 
9.kolo: středa 11.září v 16.30 hodin:
Sokol LÍPA - Sokol LEŠTINA u SVĚTLÉ  8 : 0  (4:0)
        V domácím zápase s Leštinou se do naší branky nejdříve postavil Zdeněk Skála a ve druhém poločase ho vystřídal Artur Průša. Do utkání jsme nastoupili ve výrazně ofenzivním rozestavení a již v 8.-mé minutě to bylo po brankách Matěje Fejta, Honzy Špilky a Libora Golemby 3 : 0. Potom jsme začali hodně střídat, aby si zahráli i ostatní kluci ze střídačky, ale naše herní převaha na hřišti byla přesto stále výrazná. V polovině první půle ještě využil nerozhodnosti soupeřovy obrany Matěj Fejt a z blízka přidal svůj druhý gól. Ve druhém poločase se do hry také postupně zapojovali všichni hráči ale branky stále stříleli pouze starší zkušení kluci. Nejdříve ve 40.-té minutě Marek Breda předvedl nádhernou dalekonosnou hlavičku umístěnou parádně do pravého horního rohu branky po zahrávaném rohové kopu. Potom v 55.-té minutě přidal svoji druhou branku Libor Golemba, který si ještě za další minutu svým perfektním krytím míče v pokutovém území Leštiny vynutil faul. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Ondra Koláček. Skóre zápasu na konečných 8 : 0 uzavřel sedm minut před koncem střelou z dálky Radek Čejka, který si alespoň částečně vynahradil smolně nastřelená břevna a tyče. Soupeře jsme celý zápas výrazně přehrávali a v odvetě, kterou hrajeme bezprostředně za tři dny na jeho hřišti, bychom s předvedenou hrou neměli mít žádný problém přivézt všechny body. Fakta - branky: Libor Golemba 2, Matěj Fejt 2, Jan Špilka, Marek Breda, Ondra Koláček, Radek Čejka. Rozhodčí: Neuvirth Jakub (Okrouhlice). Sestava: Zdeněk Skála (Artur Průša) - Jakub Čech, Ondra Koláček, Martin Vencovský, Jan Čížek - Václav Morkus, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba, Jan Špilka, Radek Čejka. Střídající: Tomáš Fejt, Lukáš Souček, Michal Kerel, Dan Kubálek.  
 
Ostatní zápasy 9.kola:
Lučice - Víska  4 : 0
Tis - Hněvkovice  11 : 3
 
 
3.kolo: neděle 8.září v 14.00 hodin:
TIS - Sokol LÍPA   1 : 5  (0:3)
         Na hřišti jednoho z adeptů o přední příčky Tisu musel zaujmout místo v naší brance Ondra Koláček a Honza Špilka se postavil na hrot útoku. Tento tah dokonale vyšel, protože již v 7.-mé minutě se v souboji s ležícím obráncem Honza prosadil a vedli jsme 0 : 1. Další branku přidal v 15.-té minutě po krásném sprintérském úniku od poloviny hřiště Libor Golemba. Naši převahu ještě do poločasu potvrdil další brankou Honza Špilka. Ve druhém poločase jsme měli opět navrch a agresivní nátlakovou hrou jsme nutili soupeře k chybám. Jednu z nich po nouzově zahrané "malé domů" potrestal perfektně rozehraným signálem od Marka Bredy nechytatelnou střelou Libor Golemba. Naši absolutní herní převahu nemohla narušit ani soupeřova branka dosažená z ojedinělé útočné akce. Další lahůdku předvedla opět dvojice Breda- Golemba pět minut před koncem zápasu. Marek Breda při zahrávaném trestném kopu nádherným obloučkem za statickou soupeřovu obranu předložil "tutovku" Liboru Golembovi a ten stanovil konečné skóre na 1 : 5. Bezchybným fotbalovým výkonem celého našeho mužstva jsme jednoho z našich největších soupeřů na celkové prvenství přehráli rozdílem třídy a dokázali jsme si, že rozhodně můžeme bojovat o přední příčky tabulky. Fakta - branky: Libor Golemba 3, Jan Špilka 2. Rozhodčí: Jirsa Lukáš (Habry). SestavaOndra Koláček - Jakub Čech, Radek Čejka, Martin Vencovský, Jan Čížek - Václav Morkus, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba, Jan Špilka, Michal Kerel. Střídající: Zdeněk Skála, Lukáš Souček, Dan Kubálek.
 
Ostatní zápasy 3.kola:
Víska - Leština  4 : 2
Lučice - Hněvkovice  0 : 8
 
2.kolo: pátek 6.září v 17.00 hodin:
Sokol LÍPA - Sokol LUČICE  8 : 0  (3:0)
       V úvodním utkání nové sezony na naše hřiště zavítal nováček soutěže Lučice. Do naší branky se při absenci zraněného Filipa Kandra musel postavit Honza Špilka, ale zase potěšitelné bylo, že obranné řady začal po delší zdravotní pauze opět dirigovat Kuba Čech. Hned od začátku zápasu byla vidět nezkušenost a nesehranost hostujícího mužstva. Naše herní převaha byla znatelná ale vůbec se nám nedařilo prosazovat přes zahuštěný prostor před lučickou brankou. Střelcem první půle se stal hattrickem Radek Čejka, když zvláště první a třetí branka levou nohou byly výstavní. Jedinou střeleckou příležitost Lučice při zahrávaném přímém kopu zlikvidoval parádním zásahem Honza Špilka. I v druhé půli se obraz hry nezměnil, ale konečně se nám začalo dařit navyšovat skóre. Dvěma brankami Marka Bredy a Honzy Čížka a jednou trefou Vaška Morkuse skončil zápas na konečných 8 : 0.  Celé mužstvo podal slušný výkon ale soupeř z Lučice byl opravdu slabý a před důležitým zápasem v Tisu nás moc neprověřil. Fakta -  branky: Radek Čejka 3, Marek Breda 2, Jan Čížek 2, Václav Morkus. Rozhodčí: Krondráf Jan (Štoky). Sestava: Jan Špilka - Jakub Čech, Martin Vencovský, Jan Čížek, Ondra Koláček - Václav Morkus, Marek Breda, Matěj Fejt - Libor Golemba,  Radek Čejka, Zdeněk Skála. Střídající: Michal Kerel, Lukáš Souček.
 
Ostatní zápasy 2.kola:
Leština - Tis  1 : 4
Hněvkovice - Víska  2 : 3
 
Konečná tabulka:
Okresní přebor žáků
 
 
  #     Tým Web   Z   V   R   P   Skóre   B   +/-  
 
  1.   web >   20   17   2   1   115:14   53   23  
 
  2.  
  Tis
    20   12   1   7   84:39   37   7  
 
  3.   web >   20   10   2   8   60:56   32   2  
 
  4.       20   8   3   9   35:46   27   -3  
 
  5.       20   6   3   11   56:64   21   -9  
 
  6.       20   1   1   18   15:146   4   -26  
 
 
Nejlepší střelec: ŠPILKA Jan --> 23 gólů.
Dále Čejka Radek a Golemba Libor po 22, Fejt Matěj 13, Breda Marek 11, Koláček Ondřej 8, Čížek Jan 4, Morkus Václav, Čech Jakub, Kandr Filip a kontumace po 3, Skála Zdeněk 1.
Trenéři: Špilka Roman a Prostřední Josef
 
 
14.07.2014 09:43:18
boudajosef
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one