Výsledky žáků -

OP žáků, B - okres Havlíčkův Brod

22.kolo: sobota 13.června v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ JISKRA ŠLAPANOV  3 : 0  (1:0)

Poslední zápas letošní sezóny jsme museli vyhrát, abychom potvrdili druhou příčku v tabulce. Základ k tomu položil už v 5. minutě Marek Fejt, který si po přihrávce Tomáše Vencovského udělal jednu kličku a "angličanem" z vápna zavěsil. Do poločasu jsme se dostali ještě do několika šancí, ale při Šlapanovu stálo štestí a když k tomu připočteme naši střeleckou nemohoucnost, tak do přestávky již branka nepadla. Na rozdíl dvou branek zvyšoval v 43. minutě Antonín Kutlvašr. Na začátku nejpohlednější akce utkání stál Luboš Heřmánek, jenž přesně kolmicí vysunul Marka Fejta, ten míč zatáhl po křídle a po zemi nahrál ze zadu nabíhajícímu Lukáši Havlovi - jeho krásná střela "z voleje" si bez problémů našla cestu do sítě. K prvnímu zápasu za žáky nastoupila i jediná dívka v kádru Renata Medová a rozhodně nezklamala. Utkání sice moc fotbalové krásy nepobralo, nicméně druhé místo v tabulce za suveréní Chtěboří možná dostatečně oceníme až příští rok, kdy do dorostu přechází pět hráčů základního kádru. Fakta - branky: 5.Marek Fejt, 43.Antonín Kutlvašr, 52.Havel Lukáš. Rozhodčí: Bouda Josef  (Lípa), ŽK: 1:1. Sestava: Tomáš Koref (15.Marek Fejt, 36.Tomáš Vencovský) - Vojtěch Baloun, Milan Meruňka, Luboš Heřmánek, Tomáš Vencovský (36.Milan Špiňar) - Lukáš Havel, Antonín Kutlvašr, Patrik Prostřední - Milan Špiňar, Petr Havel, Marek Fejt, - Václav Grubauer, Milan Špiňar, Renata Medová.

20.kolo: sobota 30.května v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ SOKOL ŠTOKY  3 : 1  (0:1)

Štokům jsme chtěli oplatit podzimní porážku, ale v prvním poločase to tak vůbec nevypadalo. Po čtvrhodině hry nestačili naši tři hráči na Martina Prokše a hosté se dostali do vedení. Do tlaku jsme se dostali až v posledních deseti minutách první půlky, nejprve nebezpečně vystřelil Lukáš Havel a po něm se vyznamenal brankář Štoků při střele Luboše Heřmánka. Po změně stran jsme hráli z kopce, neustále jsme soupeře tlačili, ale v zakončení jsme selhávali - nejdříve Milan Špiňar promáchl na malém vápně, po něm stříleli nepřesně Marek Fejt a Petr Havel. Zachránil nás Martin Koref, který šel po deseti minutách druhé půlky hrát do pole, dostala se k němu nepovedená střela Patrika Prostředního a bylo vyrovnáno. Tlak pokračoval a po rohu Tondy Kutlvašra byl na malém vápně nejdůraznější Milan Meruňka a zblízka se trefil. Nejhezčí akce celého zápasu se zrodila deset minut před koncem. Petr Havel zatáhl míč po pravé straně, brankář Štoků proti němu vyběhl, Petr přesně přihrál Markovi Fejtovi do ideální gólové pozice a naše radost mohla propuknout na plno. Do konce zápasu jsme již vedení v pohodě uhlídali. Fakta - branky: Tomáš Koref, Milan Meruňka, Maref Fejt - Martin Prokš. Rozhodčí: Duben Pavel (Havlíčkův Brod). Sestava: Tomáš Koref (46. Tomáš Vencovský) - Vojtěch Baloun, Milan Meruňka, Luboš Heřmánek, Tomáš Vencovský (46. Tomáš Koref) - Lukáš Havel, Antonín Kutlvašr, Patrik Prostřední - Milan Špiňar, Petr Havel, Marek Fejt, - Václav Grubauer.

Ostatní zápasy 20.kola:
Dlouhá Ves - Chotěboř B  0 : 8
Tis - Rozsochatec  0 : 2
Věžnice - Lučice  0 : 0
Kožlí - Vilémov  14 : 1

19.kolo: sobota 23.května v 13.30 hodin:
TJ SOKOL VILÉMOV - TJ SOKOL LÍPA  0 : 13  (0:4)

Vítězství s posledním celkem soutěže bylo povinností, přesto Lípa čekala na vstřelení první branky čtvrhodiny, než se trefil Petr Havel. Tentýž hráč za pět minut namazal před prázdnou bránu Lukaši Havlovi a pro toho nebyl problém zavěsit. Do poločasu se vstřelil branku ještě Antonín Kutlvašr a znovu Petr Havel. Po přestávce se hlavně zásluhou Tomáše Korefa hra rozhýbala, herní projev se zlepšil a výsledkem byl větší počet vstřelených gólů. V druhém poločase nastoupili dva hráči přípravky Matěj Fejt a Libor Golemba a oba zažili úspěšnou premiéru. Matěj Fejt hned v první minutě druhého poločasu dal pátý gól Lípy a Libor Golemba byl úspěšný dokonce dvakrát, pokaždé po nezištných přihrávkách Tomáše Korefa. Skóre dále narůstalo - Marek Fejt po rohovém kopu, Vojta Baloun přesnou střelou po zemi k tyči, Tomáš Koref po narážečce s Markem Fejtem. Tomáš Koref ještě dvakrát vypracoval gól pro své spoluhráče, když jim naservíroval míč před prázdnou branku - jednou Vaškovi Grubauerovi a pak Patrikovi Prostřednímu, pro kterého to byl první gól za žáky. Skóre pečetil tři minuty před koncem Marek Fejt. Ve druhém poločase ještě Tonda Kutlvašr neproměnil pokutový kop. Fakta - branky: Petr Havel 2, Libor Golemba 2, Marek Fejt 2, Lukáš Havel, Antonín Kutlvašr, Matěj Fejt, Vojtěch Baloun, Tomáš Koref, Václav Grubauer, Patrik Prostřední.  Rozhodčí: Herink Tomáš (Klášter). Sestava: Tomáš Koref (36.Tomáš Vencovský) - Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský (36.Tomáš Koref), Patrik Prostřední, Milan Špiňar, - Ondřej Švec, Antonín Kutlvašr, Lukáš Havel - Petr Havel, Marek Fejt, Václav Grubauer - Honza Kotlán, Matěj Fejt, Libor Golemba.

Ostatní zápasy 19.kola:
Štoky - Šlapanov  8 : 2
Lučice - Kožlí  2 : 1
Rozsochatec - Věžnice  4 : 2
Chotěboř B - Tis  10 : 0

18.kolo: sobota 16.května v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ SOKOL LUČICE  13 : 0  (8:0)

Jednoznačná záležitost pro domácí Lípu, protože hosté přijeli ve značně oslabené sestavě. První branku vstřelil po standardní situaci Tonda Kutlvašr. Stejný hráč se do poločasu trefil ještě jednou téměř ze 30 metrů. Dva góly v první půlce přidal i Petr Havel a Marek Fejt. Pět minut před odchodem do šaten si na půlce vzal míč Tomáš Vencovský, obešel několik hráčů a svoje sólo chladnokrevně zakončil. První gól za žáky vstřelil a to dokonce hlavou Pavel Jandáček po rohu Tondy Kutlvašra. Po přestávce přidal každý z tria Marek Fejt, Petr Havel a Tonda Kutlvašr po jednom gólu, Milan Meruňka vymetl krásně pavouky ze šibenice a Luboš Heřmánek dořážkou stanovil konečné skore. Druhý poločas Lípa využila ke střídání a zahráli si opravdu všichni hráči, svoji premiéru měl v dresu Lípy Jan Lachendro. Fakta - branky: Antonín Kutlvašr 3, Petr Havel 3, Marek Fejt 3, Tomáš Vencovský, Pavel Jandáček, Milan Meruňka, Luboš Heřmánek. Rozhodčí: Luboš Vaněk (Havlíčkův Brod). Sestava: Tomáš Koref (36.Pavel Jandáček) - Milan Meruňka, Luboš Heřmánek, Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský - Lukáš Havel, Antonín Kutlvašr, Patrik Prostřední - Milan Špiňar, Petr Havel, Marek Fejt, - Pavel Jandáček, (36. Tomáš Koref) Václav Grubauer, Jan Lachendro.

17.kolo: neděle 10.května v 14.30 hodin:
TJ SOKOL ROZSOCHATEC - TJ SOKOL LÍPA  2 : 2  (0:0)

První poločas se našim žákům příliš nepovedl stejně jako začátek druhého. Dvakrát jsme prohrávali o gól, ale naštěstí se nám pokaždé podařilo téměř vzápětí stav srovnat. První gól jsme dostali hned po přestávce, vzápětí jsme vybojovali roh a Antonín Kutlvašr přesně nacentroval na Milana Meruňku a bylo srovnáno. Potom zahrál Vojta Baloun špatně malou domů a domácí byli opět ve vedení - 2 : 1. Dvě minuty nato si oba aktéři role vyměnili - Milan centroval a Tonda přehodil brankáře domácích. Až do konce zápasu jsme měli soupeře pod velkým tlakem, ale další gól se nám už vstřelit nepodařilo. Fakta - branky: Milan Meruňka, Antonín Kutlvašr. Rozhodčí: Šrámek Zdeněk (Keřkov). Sestava: Tomáš Koref - Milan Meruňka, Luboš Heřmánek, Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský - Tomáš Rosecký, Antonín Kutlvašr, Patrik Prostřední - Lukáš Havel, Petr Havel, Marek Fejt, - Milan Špiňar, Honza Kotlán, Václav Grubauer.

Ostatní zápasy 17.kola:
Štoky - Dlouhá Ves  0 : 1
Lučice - Šlapanov  1 : 4
Chotěboř B - Kožlí  10 : 0
Tis - Věžnice  1 : 1

12.kolo: pátek 8.května v 9.00 hodin:
TJ DLOUHÁ VES - TJ SOKOL LÍPA  1 : 2  (1:2)

Velice důležitý souboj o čelo tabulky vyzněl pro hostující Lípu. Již v první minutě Lukáš Havel důsledně sledoval míč, vybojoval ho pro Petra Havla a ten se křižnou střelou nemýlil. Ve dvanácté minutě si Marek Fejt narazil s Tondou Kutlvašrem, potom udělal kličku dvou hráčům soupeře a v pohodě zavěsil. Pět minut před odchodem do šaten domácí snížili z pokutového kopu, brankář Tomáš Koref si sice na střelu sáhl, ale vyrazit ji bohužel nestačil. I po přestávce byla Lípa fotbalovější, ale náznaky šancí se už nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce. Stoprocentní šanci neproměnil ani Tonda Kutlvašr, když mu po hodině hry posadil míč na hlavu Luboš Heřmánek. V posledních deseti minutách jsme už těsné vítězství ubránili. Fakta - branky: Lukačina - Petr Havel, Marek Fejt. Rozhodčí: delegovaný rozhodčí Rakušan Petr nepřijel, pískal laik Havel František. Sestava: Tomáš Koref - Milan Meruňka, Luboš Heřmánek, Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský - Ondřej Švec, Antonín Kutlvašr, Patrik Prostřední - Lukáš Havel, Petr Havel, Marek Fejt - Václav Grubauer, Honza Kotlán, Milan Špiňar.

Ostatní zápasy 12.kola:
Šlapanov - Kožlí  4 : 0
Štoky - Tis  4 : 0
Vilémov - Chotěboř B  0 : 18
Lučice - Rozsochatec  0 : 3

16.kolo: sobota 2.května v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - FC CHOTĚBOŘ B  0 : 4  (0:2)

O osudu utkáni bylo prakticky rozhodnuto během prvních necelých deseti minut, kdy hosté vstřelili tři branky. Ihned po přestávce postupně tři naši hráči netrefili míč a Chtěboř zvýšila na konečných 0 : 4. Bohužel jsme za celý zápas branku hostí vůbec neohrozili. Fakta - branky: Odehnal Daniel  3, Rambousek Petr. Rozhodčí: Tomovič Petr (Havlíčkův Brod). Sestava: Tomáš Koref - Milan Meruňka, Luboš Heřmánek, Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský - Ondřej Švec, Antonín Kutlvašr, Tomáš Rosecký - Lukáš Havel, Petr Havel, Marek Fejt, - Patrik Prostřední, Pavel Jandáček.

TJ TIS - TJ SOKOL LÍPA  0 : 4  (0:2)

Po sedmi minutách zápasu se Lípa dostala do vedení díky Tomáši Roseckému, který šel důsledně a důrazně za míčem, jenž se odrazil k Tondovi Kutlvašrovi a pro toho nebyl problém trefit míč do odkryté brány. Ve 26. minutě zápasu došlo k obrovskému závaru před brankou domácích, několik střel Lípy bylo obránci zblokováno, až se míč dostal k Markovi Fejtovi a Lípa vedla 0 : 2. Minutu po změně stran se po spolupráci obou Havlů Lukáš ještě netrefil. O chvíli později však Lukáš vystihl špatný výkop od branky domácích a v klidu zavěsil. V 75. minutě se v obrovské šanci ocitl Honza Kotlán, ale brankář Tisu jeho úmysl vystihl. Poté se do dvou šancí během dvou minut, pokaždé po přihrávce Marka Fejta, dostal Antonín Kutlvašr - proměnil pouze druhou v pořadí. V každém poločase jsme ještě jednou nastřelili břevno domácí branky (Milan Meruňka a Tonda Kutlvašr). Fakta - branky: 8. a 70.Antonín Kutlvašr, 26.Marek Fejt, 41.Lukáš Havel,  Rozhodčí: Bouda Josef (Lípa). Bez karet. Sestava: Tomáš Koref - Milan Meruňka, Luboš Heřmánek, Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský - Ondřej Švec, Antonín Kutlvašr, Patrik Prostřední - Tomáš Rosecký, Petr Havel, Marek Fejt, - Lukáš Havel, Pavel Jandáček, Honza Kotlán.

Ostatní zápasy 15.kola:
Vilémov - Dlouhá Ves  0 : 13
Lučice - Štoky  1 : 6
Chotěboř B - Šlapanov  5 : 0
Věžnice - Kožlí  3 : 1

14.kolo: sobota 18.dubna v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - FC VAREX VĚŽNICE  7 : 0  (2:0)

Od prvního hvizdu rozhodčího uběhlo sotva pár sekund a soupeřovu síť rozvlnil úvodní brankou Antonín Kutlvašr. V 5.minutě měl skvělou šanci Marek Fejt, kterou mu zlikvidoval golman hostí. Ve 14.minutě si naběhl po rohovém kopu na druhý gól Milan Meruňka. První poločas ozdobily ještě dvě pěkné akce Luboše Heřmánka a Marka Fejta a pěkné střelecké pokusy Tomáše Roseckého, které však gólový účet prvního poločasu nerozmnožily. O osudu utkání rozhodl skvělý nástup do druhého poločasu, kdy ukázkovou střelou zavěsil Vojtěch Baloun. Ve 20.minutě druhého poločasu se opřel do míče s nevídanou razancí i útočník Lukáš Havel - 4 : 0. Ve 27. a 34. minutě se krásnými góly prezentoval Marek Fejt. Gólový účet zápasu uzavřel Petr Havel. Za zmínku stojí pěkné akce Tomáše Korefa, Tomáše Roseckého a Ondry Švece. Fakta: branky: Marek Fejt 2, Antonín Kutlvašr, Milan Meruňka, Lukáš Havel, Petr Havel, Vojtěch Baloun. Rozhodčí: Bouda Josef (Lípa). Bez karet. Sestava: Tomáš Koref (38.Pavel Jandáček), Milan Meruňka, Luboš Heřmánek, Vojtěch Baloun, Tomáš Rosecký, Tomáš Vencovský - Ondřej Švec, Antonín Kutlvašr, Patrik Prostřední - Petr Havel, Marek Fejt, Lukáš Havel - Václav Grubauer, Honza Kotlán.

SK KOŽLÍ - TJ SOKOL LÍPA  0 : 5  (0:5)

Lípa začala aktivně a již v 6.minutě Antonín Kutlvašr proti domácímu gólmanovi neuspěl. Napravil to o dvě minuty později výborně zahraným rohovým kopem přímo na hlavu Milana Meruňky, který se nemýlil. V 19.minutě Petr Havel udělal kličku i brankářovi a dal svůj první gól v zápase. Potom nás podržel výborným zákrokem brankář Tomáš Koref. V rozmezí 28. až 30. minuty Lípa rozhodla o osudu utkání a během třech minut vsítila tři góly. Nejdříve Tonda Kutlvašr po přistrčení Ondřeje Švece, pak přišla velká chvíle Václava Grubauera, který levačkou dal svůj premiérový gól v kategorii žáků a nakonec Petr Havel proměnil další z řady svých sólových nájezdů. V druhém poločase hra opadla a za zmínku stojí jen zákrok Marka Fejta v bráně, kdyř vychytal samostatný nájezd utočníka domácích. O dalších neproměněných šancích ze strany Lípy škoda mluvit. Fakta - branky: Petr Havel 2, Milan Meruňka, Antonín Kutlvašr, Václav Grubauer. Rozhodčí: Hoffmann František (Ledeč nad Sázavou). Sestava: Tomáš Koref (36. Marek Fejt) - Milan Meruňka, Luboš Heřmánek, Tomáš Rosecký, Tomáš Vencovský - Ondřej Švec, Antonín Kutlvašr, Patrik Prostřední - Petr Havel, Marek Fejt (36. Tomáš Koref), Lukáš Havel - Václav Grubauer, Vojtěch Baloun.

Ostatní zápasy 13.kola:
Lučice - Dlouhá Ves  0 : 2
Rozsochatec - Vilémov  16 : 0
Chotěboř B - Štoky  2 : 0
Věžnice - Šlapanov  1 : 3

11.kolo: neděle 26.října v 13.00 hodin:
TJ JISKRA ŠLAPANOV - TJ SOKOL LÍPA  0 : 3  (0:3)

Ve svém posledním podzimním zápase podali lipští žáci zejména v prvním poločase velice dobrý výkon. Brankář Šlapanova musel poprvé zasahovat v 11. minutě po střele Milana Meruňky a teči Petra Havla. Ve 14.minutě se v dobré pozici po trestném kopu, který rozehrál opět Milan Meruňka nedokázal dobře zorientovat Marek Fejt. Ve 20. minutě se Milan Meruňka konečně dočkal, když se opřel do míče a nádhernou střelou z dobrých pětadvaceti metrů otevřel skóre. O sedm minut později Tonda Kutlvašr padáčkem přehodil domácího gólmana, který na střelu vůbec nereagoval. O chvíli později se pěkně uvolnil Ondřej Švec a téměř z nulového úhlu stanovil skóre na konečných 0 : 3. Ve druhém poločase Lípa pokračovala v tlaku, ale kromě dvou neproměněných šancí Petra Havla se do dalších příležitostí nedostala. Lípa tímto výsledkem potvrdila svoje třetí místo v tabulce okresního přeboru po podzimních zápasech. Fakta - 20.Milan Meruňka, 27.Antonín Kutlvašr, 28.Ondřej Švec. Rozhodčí: Licek Jan (Lipnice nad Sázavou). Sestava: Tomáš Koref (36. Pavel Buňat) - Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský, Milan Meruňka, Luboš Heřmánek - Ondřej Švec, Antonín Kutlvašr, Marek Fejt - Lukáš Havel, Petr Havel, Patrik Prostřední (Václav Grubauer, Pavel Buňat).

Ostatní zápasy 10.kola:

Dlouhá Ves - Šlapanov  oba týmy prohráli kontumačně 0 : 3, body se nezapočítají.
Kožlí - Štoky  0 : 7
Věžnice - Vilémov  9 : 2.
Tis - Lučice  2 : 3
Chotěboř B - Rozsochatec
  9 : 0

9.kolo: sobota 11.října v 12.30 hodin:
TJ SOKOL ŠTOKY - TJ SOKOL LÍPA  2 : 1  (1:1)

V derby zápase se svými bývalými spoluhráči ze Štoků měla sice Lípa po většinu utkání územní převahu, ale protože hráči neproměnili ani ty nejvyloženější šance body zůstaly ve Štokách. Do prvních dvou šancí se dostali domácí, pak ale přišel festival neproměněných šancí Lípy - nejprve šel sám na gólmana Lukáš Havel, vzápětí Petr Havel a potom dokonce třikrát Patrik Prostřední. To se Lípě vymstilo a v 29. minutě se po špatném odkopu Vojty Balouna dostal k míči domácí Prokš a vsítil první branku utkání. Naštestí o minutu později kopal Tonda Kutlvašr přímý kop a do šaten se šlo za stavu 1:1. Ve druhém poločase ve 47. minutě šel sám na brankáře Petr Havel, opět nedal a z protiútoku Prokš nastřelil břevno. Hosté toto varování nebrali vážně a za tři minuty stejný hráč dal rozhodující branku utkání. Lípa utkání dohrávala v křeči a nedostala se ani k závěrečnému náporu. Fakta - branky: 29. a 50.Martin Prokš - 30.Antonín Kutlvašr. Rozhodčí: Ondráček Milan (Pohled). Sestava: Tomáš Koref - Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský, Milan Meruňka, Luboš Heřmánek - Ondřej Švec, Antonín Kutlvašr, Patrik Prostřední -Tomáš Rosecký, Petr Havel, Lukáš Havel, (Jan Lachendro, Pavel Jandáček).

Ostatní zápasy 9.kola:
Chotěboř B - Dlouhá Ves  7 : 0
Rozsochatec - Tis  2 : 1
Lučice - Věžnice  4 : 0
Vilémov - Kožlí  0 : 11

8.kolo: sobota 4.října v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ SOKOL VILÉMOV  18 : 2  (7:0)

Vilémov přijel pouze s osmi hráči a navíc i věkově se jednalo o mladší hráče. Několik hráčů Lípy si střídavě zahrálo i v dresu našeho soupeře. V tréninkovém tempu jsme protivníka v pohodě přehráli. Branku vsítili téměř všichni hráči základní sestavy, mnoho šancí ještě zůstalo nevyužito. Co nejvíce potěšilo byla skutečnost, že jsme se zejména v prvním poločase snažili centrovat míče před bránu a hlavičkovat. Výsledkem toho byly i dvě branky hlavou, první v šesté minutě Marek Fejt a po něm v deváté minutě Tonda Kutlvašr. Ve druhé půly byla patrná snaha hráčů nastřílet soupeři co nejvíce gólů, výsledkem toho byly ovšem časté ofsajdy a hra upadala do průměru. Vilémov korigoval dvakrát kosmeticky skóre po nedůsledné hře v obraně v době , kdy už jsme hrály v kombinované sestavě. Fakta - branky:
9., 12., 44., 65. Antonín Kutlvašr, 6., 25., 59. Marek Fejt, 37., 62., 70. Tomáš Koref, 46., 60. Luboš Heřmánek, 11. Petr Havel, 21. Tomáš Vencovský, 34. Ondřej Švec, 41. Milan Meruňka, 49. Vojta Baloun, 55. Tomáš Rosecký - 48., 69. Marek Machka. Rozhodčí: Niederle Zdeněk (Bartoušov). Sestava: Tomáš Koref - Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský, Milan Meruňka, Luboš Heřmánek - Ondřej Švec, Antonín Kutlvašr, Marek Fejt - Patrik Prostřední, Petr Havel, Tomáš Rosecký (Lukáš Havel, Jan Kotlán, Jan Lachendro, Pavel Jandáček).

Ostatní zápasy 8.kola:
Šlapanov - Štoky  2 : 0.
Kožlí - Lučice  0 : 3.
Věžnice - Rozsochatec   0 : 3.
Tis - Chotěboř B  0 : 9.

7.kolo: sobota 27.září v 13.30 hodin:
TJ SOKOL LUČICE - TJ SOKOL LÍPA  0 : 2  (0:1)

Očekávali jsme těžký zápas a to se potvrdilo. Domácí hráli v prvním poločase dobře, byli v tlaku ale ve 12.minutě jsme vybojovali výhodu trestného kopu, který Tonda Kutlvašr přesně rozehrál na Petra Havla a ten se štěstím přeloboval domácího brankáře - 0 : 1. Do poločasu ještě stejný hráč pouze nastřelil domácího brankáře a těsně před odchodem do šaten mohla Lípa děkovat Tomáši Korefovi v brance, který nebezpečnou střelu za své záda nepustil. Po přestávce se dostala Lípa do tlaku a opět Petr Havel po zmatku v domácí obraně zvýšil na 0 : 2. Potom si Tonda Kutlvašr spletl bránu, míč dostal do kroku, "nádherně" vypálil a Tomáš Koref jeho střelu parádně vytěsnil. O pět minut později nás golman opět podržel a domácí útočník si na něm vylámal zuby. O dvě minuty později Lučice měla standardní situaci a Tomáš nejprve míč vyrazil na břevno a potom nadvakrát zlikvidoval i dorážku domácích. Hra se přelévala ze strany na stranu, střela Milana Meruňky ani serie rohových kopů cestu do branky domácích nenašly a tak musel pět minut před koncem hasit nebezpečí Vojta Baloun za cenu žluté karty. Vítězství jsme si již ujít nenechali, ale zápas byl velice vyrovnaný, pochvalu zaslouží oba brankáři a střelec gólů Petr Havel. Fakta - branky: 12. a 42.Petr Havel. Rozhodčí: Sýkora Tomáš (Lučice). Sestava: Tomáš Koref - Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský, Milan Meruňka, Luboš Heřmánek - Ondřej Švec, Antonín Kutlvašr, Pavel Buňat - Patrik Prostřední, Petr Havel, Tomáš Rosecký (Lukáš Havel, Václav Grubauer).

Ostatní zápasy 7.kola:
Tis - Dlouhá Ves  1 : 5.
Chotěboř B - Věžnice  9 : 0.
Rozsochatec - Kožlí  3 : 1.
Vilémov - Šlapanov  0 : 15.

6.kolo: sobota 20.září v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ SOKOL ROZSOCHATEC  2 : 0  (2:0)

Lípa měla velice dobrý nástup do zápasu a po deseti minutách vedla už 2 : 0. Nejprve se po nahrávce Antonína Kutlvašra ve vápně nejlépe orientoval Tomáš Rosecký a dal svůj první gól v soutěži. Tři minuty nato opět Tonda Kutlvašr prošel přes půl hřiště, ve vápně našel Petra Havla a bylo to dva nula. Pak hra upadla do šedého průměru a do přestávky už nic zajímavého k vidění nebylo. V padesáté minutě byl ve vápně sražen pronikající Marek Fejt, ale nařízenou penaltu gólman Tomáš Koref kopl nad bránu. Hra se opět nedařila, hrála se nakopávaná. Pět minut před koncem ještě neproměnil Tonda Kutlvašr samostatný nájezd. Hosté bojovali a v poslední minutě dokonce nastřelili tyč domácí brány. Domácím se v tomto zápase vůbec nešla kombinace a do dalších zápasů je třeba fotbalový projev podstatně zlepšit. Fakta - branky: 6.Tomáš Rosecký, 9.Petr Havel. Rozhodčí: Ondráček Milan (Pohled). Sestava: Tomáš Koref - Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský, Milan Meruňka, Luboš Heřmánek - Ondřej Švec, Antonín Kutlvašr, Tomáš Rosecký - Marek Fejt, Petr Havel, Pavel Buňat (Lukáš Havel, Patrik Prostřední, Jan Kotlán).

Ostatní zápasy 6.kola:
Dlouhá Ves - Štoky  5 : 0.
Šlapanov - Lučice  1 : 0.
Kožlí - Chotěboř B  0 : 10.
Věžnice - Tis  0 : 3.

5.kolo: sobota 13.září v 14.00 hodin:

FC CHOTĚBOŘ B - TJ SOKOL LÍPA  1 : 1  (0:1)

Chotěbořské "béčko" posílené o několik hráčů ze základní sestavy "áčka", které hraje krajský přebor, začalo zostra a už v páté minutě si připsal Tomáš Koref v brance první ze svých fantastických zákroků. Pak ale přišla obrovská chyba domácího gólmana, který špatně odkopl míč přímo na Lukáše Havla, ten okamžitě přihrál před prázdnou bránu Petru Havlovi a Lípa šla do vedení 0 : 1. V šestnácté minutě Chotěboř proti Tomášovi Korefovi opět neuspěla a z rychlého protiútoku svoji stoprocentní šanci Petr Havel trestuhodně zahodil a domácí byli stále ve hře. Chotěbořští hráči se lépe pohybovali, Lípa byla pod tlakem, ale do přestávky svoje těsné vedení udržela. Po příchodu ze šaten držel Lípu nad vodou svými zákroky výtečný gólman. Pak ale přišla zbytečná ztráta míče na polovině soupeře a po samostatném nájezdu vyrovnání. Přesto, že až do konce utkání čelila Lípa obrovskému tlaku, nedovolila Chotěboři dát další gól a vybojovala velmi cennou remízu. Pochvalu za bojovnost a nasazení zaslouží všichni hřáči, ale nade všemi čněl výkon brankáře Tomáše Korefa. Fakta - branky: 40.Pešek - 8.Petr Havel. Rozhodčí: Ondráček Milan (Pohled). Sestava: Tomáš Koref - Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský, Milan Meruňka, Luboš Heřmánek - Antonín Kutlvašr, Marek Fejt, Ondřej Švec - Tomáš Rosecký, Petr Havel, Lukáš Havel (Patrik Prostřední, Jan Kotlán).

TJ SOKOL LÍPA - TJ TIS  4 : 0  (3:0)

Přesto, že se jednalo o vyrovnanější utkání než byla předchozí, hosté se k přímému ohrožení domácí brány téměř nedostali. V sedmé minutě Milan Meruňka rychle rozehrál trestný kop na vlastní polovině, Petr Havel míč zatáhl po levém křídle a Pavel Buňat již měl před bránou lehkou práci a vstřelil svůj první gól v sezóně. V patnácté minutě tentýž hráč po rohu a zmatku v hostující obraně zvyšoval na 2 : 0. Do poločasu padla ještě jedna branka, když v pětadvacáté minutě tvrdou střelu Meruňky brankář vyrazil přímo na pravačku Petra Havla a ten se konečně nemýlil. Po přestávce hra upadla do průměru domácí sice měli ještě několik šancí a střel na bránu, ale ujala se jen křižná střela Antonína Kutlvašra v čtyřicátéprvní minutě zápasu. Potom již byla hra domácích kostrbatá a žádnou branku už nepřinesla. Fakta - branky: 7. a 15.Pavel Buňat, 25.Petr Havel, 41.Antonín Kutlvašr. Rozhodčí: Šimon Jan ml. (Vysoká u Havlíčkova Brodu). Sestava: Tomáš Koref (36.Pavel Buňat) - Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský, Milan Meruňka, Luboš Heřmánek - Marek Fejt, Antonín Kutlvašr, Ondřej Švec - Lukáš Havel (Patrik Prostřední), Petr Havel (Jan Kotlán), Pavel Buňat (36. Tomáš Koref).

Ostatní zápasy 4.kola:
Dlouhá Ves - Vilémov  25 : 1.
Štoky - Lučice  3 : 0.
Šlapanov - Chotěboř B  0 : 5.
Kožlí - Věžnice  3 : 0.

3.kolo: sobota 30.srpna v 14.00 hodin:
FC VAREX VĚŽNICE - TJ SOKOL LÍPA  1 : 8  (0:3)

Zápas měl podobný scenář jako před týdnem, věkově mladší soupeři na Lípu nestačili a byla to jen otázka skóre. Již v šesté minutě z dálky přehodil brankáře Marek Fejt, po půl hodině Patrik Prostřední ideálně uvolnil Petra Havla a bylo to dva nula. Pak přišly chvíle Tondy Kutlvašra, který se během čtvrthodiny trefil dvakrát. V padesáté minutě domácí zaznamenali čestný úspěch z pokutového kopu. Potom už střílely jenom hosté. V 53.minutě se míč po střele Tomáše Korefa odrazil k Petru Havlovi a ten se nemýlil. Ihned po rozehrání domácí nebezpečně zaútočili, ale gólman Lípu podržel. Vzápětí Marek Fejt krásnou uličkou vyslal do samostatného nájezdu Vojtu Balouna a ten svoji druhou šanci v zápase proměnil. Tři minuty před koncem ze skrumáže skóroval potřetí Petr Havel a poslední slovo měl v úplném závěru Luboš Heřmánek. Dvě gólové přihrávky si v tomto zápase připsali Marek Fejt a Patrik Prostřední. Fakta - branky:  50.Ondřej Staněk - 29., 53. a 67.Petr Havel, 32. a 46.Antonín Kutlvašr, 6.Marek Fejt, 57.Vojtěch Baloun, 68.Luboš Heřmánek. Rozhodčí: Bošacký Petr (Havlíčkův Brod). Sestava: Tomáš Koref (36.Pavel Buňat ) - Vojtěch Baloun, Tomáš Vencovský, Milan Meruňka, Luboš Heřmánek - Marek Fejt, Antonín Kutlvašr, Ondřej Švec - Lukáš Havel (Patrik Prostřední), Petr Havel (Václav Grubauer), Pavel Buňat (36. Tomáš Koref).

TJ SOKOL LÍPA - SK KOŽLÍ  7 : 3  (3:2)

Proti věkově mladším soupeřům získala Lípa povinné body. Už v sedmé minutě se po přihrávce Petra Havla prosadil Marek Fejt, ale vzápětí bylo po chybě v obraně vyrovnáno. V 16. minutě z ideální pozice přestřelil Patrik Prostřední, po rozehrávce však svoji chybu napravil, přihrál Marku Fejtovi, který vstřelil svůj druhý gól. Za tři minuty poté se poprvé prosadil Petr Havel. Pak se ovšem dostali ke slovu hosté - nejprve snížili na rozdíl jednoho gólu a ihned po přestávce dokonce po obrovské chybě obrany vyrovnali. Pak už se ale trefovali pouze domácí. Ve 41. minutě Petr Havel, pak prošel Tonda Kutlvašr přes celé hřiště a ideálně posadil míč na nohu Lukáše Havla. V 57. minutě svoje sólo zakončil Marek Fejt a z brejku pečetil v 65. minutě výsledek Petr Havel. Za zmínku stojí ještě poslední minuta utkání a excelentní zákrok Tomáše Korefa, který byl druhý poločas v brance.