9.8.2014 - 6.ročník Memoriál Michala Fejta

V sobotu 9.8.2014 se na výborně připraveném hřišti v Lípě odehrál již šestý ročník Memoriálu Michala Fejta. Za pěkného počasí se zúčastnila letošního ročníku tři mužstva starých gard – domácí Lípa, sousedé z Herálce a Dlouhá Ves vedená lipákem Jirkou Prokšem. Jednotlivá utkání skončila s následujícími výsledky:

Herálec – Dlouhá Ves  2:2 (0:1), na penalty vyhrála Dlouhá Ves 3:4
Dlouhá Ves se dostala do vedení brankou Jirky Poláka, ale Herálec ve druhém poločase nečekaně zabral a Miloš Král a Miloš Vašák strhly vedení na stranu Herálce. Poslední slovo však měl dvě minuty před koncem Jiří Milichovský. Penalty již byly hrou vabank a rozhodující pokutový kop proměnil opět Jiří Polák.

Lípa – Herálec 1:0 (1:0)
Domácí Lípa měla sice téměř celý zápas převahu, ale v dresu Herálce hrál prim Jiří Skořepa, kterému bylo umožněno hostovat v Herálci. Jiří v obraně Herálce exceloval, hráče Lípy k ničemu nepustil a prosadil se tak pouze Martin Beckert po individuální akci. Stínem zápasu bylo zranění Miroslava Čambála, který se poté musel neprodleně odebrat k ošetření do místní restaurace. Poslední zprávy hovoří o tom, že se mu podařilo zranění kolene zdárně uchladit.

Lípa – Dlouhá Ves 2:1 (1:0)
Toto utkání bylo vrcholem celého turnaje, Lípa se sice dostávala do šancí, ale s proměňováním příležitostí byla na štíru. Až František Havel se hbitě protáhnul do pokutového území hostů, kde byl faulován a rozhodčí Radek Sláma nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. František se tváří v tvář diviznímu Rezničenkovi nezalekl a chladnokrevně penaltu proměnil. Ve druhém poločase utekl po levé straně Martin Beckert a naservíroval opět F. Havlovi před prázdnou bránu do pozic, ze kterých se střelci (obvykle) nemýlí – 2:0. Za Dlouhou Ves snížil Jiří Polák tečovanou střelou, proti níž neměl Milan Exner pražádnou šanci. Za zmínku stojí ještě výkon Vladislava Pazdery, který ve druhém poločase řádně provětral obranu Dlouhé Vsi, ale bohužel žádnou šanci neproměnil.

Konečné pořadí:
1. Lípa
2. Dlouhá Ves
3. Herálec

Sestava vítězného mužstva: Milan Exner – Josef Kutlvašr, Josef Fejt, Jiří Med, Miroslav Čambál, Vladislav Pazdera - Josef Vácha, Pavel Havel, Aleš Vácha, Ondřej Baloun, Miroslav Kučírek, Petr Bouda – František Havel, Martin Beckert, Zdeněk Jungvirt.