kraj Vysočina
Sezóna 2017/2018

13.kolo: sobota 11.LISTOPADU v 16.30 hodin:
AFC HUMPOLEC B - Sokol LÍPA  0 : 1  (0:0)
           Výsledek tomu, co se dělo na hřišti, moc neodpovídá. Humpolec prakticky celý zápas diktoval tempo, ale nedokázal se střelecky prosadit. „Špatně jsme řešili přihrávky kolem vápna. Hlavně ve druhém poločase jsme měli několik šancí, kdy jsme mohli rozhodnout. Bohužel neproměnili jsme ani jednu,“ mrzelo domácího trenéra Imricha Brdečku. Tváří v tvář brankáři se ocitli Kříženecký a Beránek, tutovku měl v závěru i Kubíček. Střílel z otočky, ale míč zastavil Vašák. Proto se dočkali hosté, po brejku se bodlem prosadil Roman Souček. Rozhodčí: Nechvátal Tomáš (Pelhřimov) - Dvořák Jan (Obrataň), Hána Samuel (Pelhřimov). Delegát: Hrkal Václav (Pelhřimov). ŽK: 1:2. Sestava -  Petr Vašák – Roman Souček, Tomáš Vendl, Michal Fejt, Jakub Havel, Miroslav Prokš, Filip Šimek, Jan Prokš, Miroslav Špiňar, Marek Fejt (28.Petr Bouda), Jan Čížek (82.Matěj Fejt).

13.kolo: neděle 29. ŘÍJNA v 14.30 hodin:
Sokol LÍPA - AFC HUMPOLEC B  ODLOŽENO PRO NEZPŮSOBILÝ TERÉN
      Utkání bylo odloženo kvůli nezpůsobilému terénu. Oba celky se dohodly, že zápas odehrají 11. listopadu v Humpolci na umělé trávě od 16.30.

Ostatní zápasy 13.kola:
Pohled - Černovice  5 : 0
Lučice - Staré Ransko  5 : 2
Štoky - Antonínův Důl  4 : 2
Tis - Nový Rychnov  1 : 2
Herálec (HB) - Rozsochatec  3 : 3
Ždírec n.D. B - Habry   ODLOŽENO NA 4.11.

12.kolo: sobota 21. ŘÍJNA v 14.30 hodin:
Sokol ČERNOVICE - Sokol LÍPA  0 : 0
     Zápas moc fotbalové krásy nepobral. Hosté se o možnost lepšího výsledku obrali sami. Kutlvašr ve 37. minutě neunesl neodpískání faulu, při následné akci brutálně fauloval Boháče a poslal Lípu do deseti. První poločas se dohrál prakticky bez šancí. Hosté měli tři střely na branku, které pochytal Pistulka, domácí se trápili s finální přihrávkou. Po přestávce se pokračovalo v nevalné hře, rozhodnout mohli v samém závěru hosté, ale ve stoprocentní šanci vystřelili nad. Fakta - rozhodčí: Krymová Martina (Jihlava) - Nechvátal Tomáš, Kubát Martin (oba Pelhřimov). Delegát: Šimák Martin (Horní Cerekev). ŽK: 3:4, ČK: 0:1 (37.Josef Kutlvašr).  Sestava -  Milan Exner - Josef Kutlvašr, Roman Souček, Tomáš Vendl, Michal Fejt - Radek Krpálek, Jakub Havel, Jan Čížek (65.Marek Fejt), Matěj Fejt (46.Luboš Starý) - Petr Bouda, Filip Sochor.

11.kolo: neděle 15. ŘÍJNA v 15.00 hodin:
Sokol LÍPA - Spartak STARÉ RANSKO  3 : 2  (1:1)
      Zápas otevřela penalta za údajně nastřelenou ruku a hosté tak šli do vedení, ale o dvě minuty později dostal balon mezi beky Vladimír Vácha a srovnal na 1 : 1.A domácí byli ve zbytku poločasu lepším týmem. Náskok ale navýšili až v 58.minutě, kdy proměnil penaltu Jan Prokš. A za tři minuty na 3 : 1 navýšil parádní střelou levačkou Vladimír Vácha. Staré Ransko stačilo pouze snížit. Fakta -  branky: 20. a 61.Vladimír Vácha, 58.Jan Prokš (PK) - 18.Michal Ročárek (PK), 73.František Holcman. Rozhodčí: Fryč Vlastimil (Jaroměřice nad Rokytnou) - Hospodka Jakub (Dobrá u Přibyslavi), Kutil Petr (Hlinsko v Čechách). ŽK: 3:2. Sestava -  Petr Vašák - Miroslav Prokš, Josef Kutlvašr, Roman Souček, Filip Šimek (46.Miroslav Špiňar) - Tomáš Vendl, Michal Fejt, Radek Krpálek, Jakub Havel - Vladimír Vácha (62.Jan Čížek), Jan Prokš (83.Matěj Fejt).

10.kolo: neděle 8. ŘÍJNA v 15.00 hodin:
Sklo Bohemia ANTONÍNŮV DŮL - Sokol LÍPA  1 : 1  (1:0)
        Na velmi těžkém terénu se v úvodu lépe pohybovali hosté, ale své dvě šance spálili. Pak převzali otěže domácí, a z toho pramenilo vedení. Z levé strany přišel centr před branku, kde se zjevil sám Kříž, a svému bývalému týmu dal první gól! Nováček soutěže pak mohl vedení zvýšit, ale trefil tyčku, a pak se ještě marně dožadoval penalty. Ve druhé půlce to byl opět boj, Lípa se v jeden moment nadechla k náporu, a po rohu Váchou také srovnala. Antonínův Důl sice chtěl doma tři body, měl i další příležitosti, ale skórovat už nedokázal. „Byl to takový zápas o ničem. Technicky se na tom vypuštěném rybníku hrát nedalo, a to soupeřovi vyhovovalo,“ dodává kouč domácích Vladimír Čurda. Fakta -  branky: 16.Michal Kříž - 69.Vladimír Vácha. Rozhodčí: Beseda Petr (Batelov) - Terber Ondřej (Malý Beranov), Kopřiva Miroslav (Červený Hrádek). ŽK: 2:4. Sestava -  Petr Vašák - Miroslav Prokš, Josef Kutlvašr, Marek Fejt (46.Roman Souček), Filip Šimek - Tomáš Vendl, Michal Fejt, Miroslav Špiňar, Jakub Havel (82.Petr Bouda) - Vladimír Vácha, Jan Prokš (90.Josef Vácha).

9.kolo: neděle 1. ŘÍJNA v 15.00 hodin:
Sokol LÍPA - Start NOVÝ RYCHNOV  3 : 1  (2:1)
      Lípa vstoupila do utkání na výbornou. Už v 7.minutě se ve skrumáži nejlépe zorientoval Vladimír Vácha a otevřel skóre - 1 : 0. Ve 20. minutě se odražený balon dostal ke Špiňarovi a ten zamířil přesně. Jenže pak domácí polevili a hosté po přečíslení snížili. V kabině pak byla trochu mela a do druhé půle naskočili domácí zase zodpovědně. V 60.minutě se pomocí teče trefil opět Vladimír Vácha. Ten mohl o chvilku později zkompletovat hattrick, ale neproměnil penaltu, ale i tak všechny body zůstaly v Lípě.  Fakta -  branky: 7. a 60.Vladimír Vácha, 20.Miroslav Špiňar - 39.Ondřej Kratochvíl. Rozhodčí: Bula Nikola (Žďár nad Sázavou) - Fulier Zdeněk (Dlouhá Ves), Karlík Tomáš (Štoky). Delegát: Prokeš Jan (Třebíč). ŽK: 3:3. Sestava -  Petr Vašák - Vladimír Vácha (89.Matěj Fejt), Miroslav Prokš, Michal Fejt, Tomáš Vendl (71.Roman Souček) - Jakub Havel, Filip Šimek, Radek Krpálek, Josef Kutlvašr - Marek Fejt, Miroslav Špiňar (79.Jan Čížek).

8.kolo: neděle 24.ZÁŘÍ v 15.30 hodin:
Sokol ROZSOCHATEC - Sokol LÍPA  5 : 2  (3:0)
   Domácí šli do vedení už ve 4.minutě, kdy rychlý protiútok skončil vlastní brankou Lípy, ale gól byl nakonec připsán Radku Vencovi. Po chvilce po faulu kopal penaltu Dan Dundáček a proměnil ji. Do poločasu se ještě Rozsochatci podařilo náskok navýšit, kdy se po rychlém brejku trefil do prázdné branky Pelikán. Hosté se snažili hrát fotbal, ale moc se jim nedařilo finální přihrávka. My jsme spoléhali na brejky, přiblížil hru trenér domácích Jakub Fiala. Po změně stran hosté během tří minut snížili na rozdíl jedné branky. Ovšem čtyři minuty před koncem domácí opět udeřili z brejku. Lípa pak neproměnila penaltu a tak Rozsochatec pečetil vítězství do prázdné brány.  Fakta -  branky: 86. a 90.Martin Venc, 4.Radek Venc, 13.Dan Dundáček (PK), 34.David Pelikán - 76.Tomáš Vendl, 79.Vladimír Vácha. Rozhodčí: Sýkora Tomáš (Lučice) - Krondráf Jan (Štoky), Hloušek Vít (Skála). ŽK: 0:1.  Sestava -  Petr Vašák - Vladimír Vácha, Miroslav Prokš, Michal Fejt, Tomáš Vendl - Jakub Havel (61.Roman Souček), Filip Šimek, Radek Krpálek, Josef Kutlvašr - Marek Fejt, Jan Prokš (84.Petr Bouda).

Sokol LÍPA - Sokol HABRY  2 : 1  (1:0)
          V Lípě se odehrálo v nepříznivém počasí bojovné utkání. V 16. minutě se po standardní situaci prosadil M. Prokš. Do konce poločasu byla Lípa lepším týmem, ale gólu se nedočkala. Hned po přestávce zvýšil Vácha na 2:0, ale potom se domácí ze hřiště vytratili. Habrům se podařilo snížit z pokutového kopu, který proměnil Bártík. Habry se snažily o vyrovnání, ale v koncovce se jim už nedařilo. „Naše výhra je šťastná. Sice jsme dostali gól z pokutového kopu, ale zákrok proběhl mimo pokutové území, ale Habry ve druhém poločase měly dost příležitostí na druhý gól,“ řekl lipský lodivod Josef Kutvašr. Fakta -  branky: 16.Miroslav Prokš, 51.Vladimír Vácha - 78.Jan Bártík (PK). Rozhodčí: Krejčí Vlastimil (Radostín nad Oslavou) - Terber Ondřej (Malý Beranov), Lóži Petr (Štoky). ŽK: 3:1. Sestava -  Petr Vašák - Vladimír Vácha, Miroslav Prokš, Michal Fejt, Tomáš Vendl - Jakub Havel, Filip Šimek, Radek Krpálek, Josef Kutlvašr - Jan Čížek (63.Miroslav Špiňar), Jan Prokš (86.Marek Fejt).

6.kolo: sobota 9.ZÁŘÍ v 16.00 hodin:
Tatran ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU B - Sokol LÍPA  1 : 2  (1:0)
        Rezerva Ždírce chtěla doma navázat na poslední dvě utkání. Naopak body potřebovala i Lípa, která sice doma porazila herálec, ale před tím inkasovala potupnou šestku v Tisu. Po opatrném začátku dostal Tatran do vedení Šír. Po hodině hry se kopal proti domácím pokutový kop, který proměnil gólman Vašák. Když se zdálo, že okresní derby skončí dělbou bodů, tak se před Fouskem zjevil střídající Špiňar, který se postaral, že cesta do Lípy bude veseláFakta -  branky: 39.Petr Šír - 61.Petr Vašák (PK), 90.Miroslav Špiňar. Rozhodčí: Müller Jiří (Krahulov) - Hloušek Vít (Skála), Dočkal Lukáš (Havlíčkův Brod). ŽK: 1:1. Sestava -  Petr Vašák - Petr Bouda, Miroslav Prokš, Michal Fejt, Tomáš Vendl (90.Matěj Fejt) - Jakub Havel, Marek Fejt, Filip Šimek, Vladimír Vácha - Josef Kutlvašr, Jan Čížek (46.Miroslav Špiňar).

5.kolo: neděle 3.ZÁŘÍ v 16.00 hodin:
Sokol LÍPA - Sokol HERÁLEC   4 : 2  (0:2)
  Do utkání vstoupili hosté na jedničku, protože hned ve 3. minutě šli do vedení, když se trefil Fukan. V prvním poločase ještě měli dvě gólové šance domácí, ale nedali, a tak se trestalo na druhé straně brankou do šatny. Po změně stran si asi Herálec myslel, že má tři body v kapse a tak polevil. Toho domácí využili a svou bojovností utkání otočili. Nejprve zužitkoval Čížkův centr Havel, po něm chybu brankáře potrestal Vácha a následně poslal svůj tým do vedení druhým gólem Havel. Pojistku pak v poslední minutě přidal krásnou střelou z pětatřiceti metrů Vendl. Fakta -  branky: 71. a 83.Jakub Havel, 80.Vladimír Vácha, 90.Tomáš Vendl - 3. a 44.Marek Fukan. Rozhodčí: Fotr Jan (Ledeč nad Sázavou) - Hospodka Jakub (Dobrá u Přibyslavi), Peřina Ladislav (Havlíčkův Brod). ŽK: 2:2, ČK: 0:1 (90.Jakub Bradáč). Sestava -  Petr Vašák - Petr Bouda, Miroslav Prokš, Michal Fejt (69.Václav Morkus), Tomáš Vendl - Matěj Fejt (88.Radek Sláma), Radek Krpálek (32.Jan Čížek), Jakub Havel, Marek Fejt - Filip Šimek, Vladimír Vácha.

TJ TIS - Sokol LÍPA   6 : 1  (2:0)
         Do 25. minuty se hrál v Tisu vyrovnaný fotbal bez šancí na obou stranách. Potom se prosadil domácí Miřátský, gól Tis povzbudil a začal mít zápas jasně ve své moci. Po půl hodině hry se prosadil Zezulák – 2:0. Po přestávce opět Zezulák navýšil svým druhým gólem vedení Tisu na 3:0. O tři minuty později snížil J. Havel, ale vzápětí uzavřel hattrick Zezulák a v závěru utkání se ještě dvakrát prosadil Šidlák. „Díky třem gólům bývalého kapitána Zezuláka jsme měli zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhráli,“ řekl trenér Tisu Miloslav Kozlík. Fakta -  branky: 31., 47. a 54.Josef Zezulák, 81. a 85.Petr Šidlák, 25.Jan Miřátský – 50.Jakub Havel. Rozhodčí: Havlín Martin (Velký Beranov) - Denev Alex (Jihlava), Karlík Tomáš (Štoky). Delegát: Bajer Josef (Žďár nad Sázavou). ŽK: 3:3. Sestava -  Petr Vašák - Matěj Fejt (46.Pavel Souček), Michal Fejt, Radek Krpálek, Miroslav Prokš (71.Petr Havel) - Jakub Havel, Filip Šimek, Tomáš Vendl, Vladimír Vácha - Lukáš Havel, Filip Mareš.

Sokol LÍPA - Sokol ŠTOKY  0 : 3  (0:2)
       Do dvacáté minuty byla Lípa lepším týmem, ale svou převahu nedokázala gólově vyjádřit. Potom si slapší chvilku vybral lipský Marek Fejt zaskakující na pozici gólmana, který smolně pustil střelu Kubáta. Po této brance převzaly iniciativu na své kopačky Štoky a do poločasu se po trestném kopu prosadil Aleš Dáňa. Po hodině hry lipským zadákům utekl Žila, který tak definitivně rozhodl o třech bodech pro Štoky. Fakta -  branky: 28.Tomáš Kubát, 35.Aleš Dáňa, 58.Jan Žila.  Rozhodčí: Nechvátal Tomáš - Hána Samuel (oba Pelhřimov), Hloušek Vít (Skála). Delegát: Švarc Libor (Světlá nad Sázavou). ŽK: 1:1. Sestava -  Marek Fejt - Matěj Fejt (58.Pavel Souček), Michal Fejt, Radek Krpálek, Miroslav Prokš - Jakub Havel, Filip Šimek, Luboš Starý, Tomáš Vendl - Josef Kutlvašr (16.Lukáš Havel), Vladimír Vácha.

Sokol LUČICE - Sokol LÍPA  0 : 0
     Utkání ovlivnilo ošklivé zranění domácího špílmachra Jakuba Hermana, který si přetrhal vazy v koleně. Domácí to poznamenalo a na dvacet minut se vytratili ze hřiště. Následně se hra vyrovnala, ale větší příležitosti nepřicházely. Přišly až po přestávce, kdy hostující gólman Vašák dvakrát bravurně vychytal Blažka. Jelikož domácí obrana pracovala spolehlivě, skončilo utkání bez branek. „Více než ztráta dvou bodů mě mrzí zranění našeho klíčového hráče Kuby Hermana. I za přispění výkonu fotbalistů Lípy se hrál více jak průměrný fotbal. Hostům dirigoval hru výborný Vácha,“ řekl trenér Lučice Petr Kuchta. Fakta - rozhodčí: Zadina Petr (Rozsochatec) - Ondráček Milan (Pohled), Gruber Vojtěch (Veselice). ŽK: 2:2. Sestava -  Petr Vašák - Matěj Fejt (80.Jan Čížek), Michal Fejt (46.Pavel Souček), Radek Krpálek, Miroslav Prokš - Jakub Havel, Lukáš Havel, Luboš Starý, Tomáš Vendl - Josef Kutlvašr, Vladimír Vácha.

Sokol POHLED - Sokol LÍPA  2 : 2  (2:0)
   Pohledští fotbalisté, kteří se chtějí vrátit do I.A třídy měli raketový vstup do zápasu. Nejdříve svou šanci nevyužil Rérych, ale o chvíli později připravil šanci Michalu Sobotkovi, který překonal Vašáka - 1:0. Na druhé straně mohla Lípa vyrovnat, ale Vašíček předvedl parádní zákrok. Potom domácí předvedl parádní akci, kdy Klement prodloužil míč na nabíhajícího Drlíka a ten posadil míč na hlavu Šnobla - 2:0. Do poločasu měl ještě dvě slibné šance Rérych, ale ten měl v tomto zápase smůlu. Po přestávce Lípa hru vyrovnala a M.Prokš se postaral o snížení. V 59.minutě napřáhl Luboš Starý a bylo srovnáno na 2:2. Následně se zbytečně nechal vyloučit pohledský Luděk Freudenreich. Rozhodnout mohl Drlík, ale lipský brankář Petr Vašák jeho záměr vystihl. Fakta branky: 12.Michal Sobotka, 15.Tomáš Šnobl - 49.Miroslav Prokš, 59.Luboš Starý. Rozhodčí: Ryšánek Zbyšek (Vystrkov u Humpolce) - Podoba Tomáš (Hněvkovice), Hospodka Jakub (Dobrá u Přibyslavi). ŽK: 2:5, ČK: 1:0 (60.Luděk Freudenreich). Sestava -  Petr Vašák - Matěj Fejt, Michal Fejt, Radek Krpálek, Miroslav Prokš - Jakub Havel, Lukáš Havel (75.Pavel Souček), Luboš Starý, Filip Šimek - Josef Kutlvašr, Vladimír Vácha (90.Milan Meruňka).