Sezóna 2011/2012

NADSTAVBOVÁ ČÁST:
6.kolo: sobota 16.června v 13.30 hodin:
TJ SOKOL LEŠTINA - TJ SOKOL LÍPA  2 : 8  (1:2)

V posledním zápase hraném za úmorného vedra jsme do obou poločasů nastoupili se dvěma odlišnými sestavami. Do první půle vyběhlo mužstvo složené z hráčů, kteří budou v příštím roce tvořit základ mužstva žáků a to včetně tří posil z Havlíčkova Brodu - Matěje Fejta, Marka Bredy, Filipa Kandra a navrátilce Martina Vencovského. Po počátečním hledání mladíci postupně vyrovnali hru, ale bohužel inkasovali úvodní gól zápasu po krásné nechytatelné střele soupeřova útočníka. Potom jsme ale převzali iniciativu a pouze škoda neproměněných šancí Honzy Špilky a Matěje Fejta, kdy jsme mohli předváděnou hrou skóre bez problémů otočit na svoji stranu. Na konci první půle konečně na naší straně nastoupili zkušení borci, kteří v následující sezoně přecházejí do dorostu. Do konce první půle jsme tedy zásahy zkušeného Lukáše Havla a Patrika Prostředního otočili na 2:1. I celý druhý poločas si naše stará garda se soupeřem pohrávala a i přes neproměněnou penaltu Honzy Kotlána jsme nakonec zvítězili výrazně 8:2. Na konci sezony je třeba konstatovat, že zkušenosti Patrika Prostředního, Lukáše Havla, Milana Špiňara, Honzy Kotlána a Pavla Jandáčka budou našemu mužstvu hodně chybět, ale v prvním poločase dnešního utkání předvedená hra nově se tvořícího mužstva může být příslibem pro příští sezónu lipských žáků. Fakta - branky: Lukáš Havel 2, Patrik Prostřední 2, Libor Golemba 2, Milan Špiňar, Matěj Fejt. Rozhodčí: Jirsa Lukáš (Habry). Sestava: Filip Kandr - Ondřej Koláček, Martin Vencovský, Radek Čejka, Jan Čížek - Jan Špilka, Marek Breda (Patrik Prostřední), Matěj Fejt (Milan Špiňar) - Michal Kerel (Jan Kotlán) , Lukáš Souček (Lukáš Havel), Libor Golemba. Další střídající: Zdeněk Skála.

Ostatní zápasy 6.kola:
Šlapanov - Hněvkovice  4 : 2

5.kolo: neděle 10.června v 9.30 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ JISKRA ŠLAPANOV  9 : 3  (4:1)

V přímém souboji o první příčku naší skupiny nadstavbové části okresního přeboru jsme na svém hřišti přivítali Šlapanov. Ofenzivně složená sestava se od počátku snažila o útočný fotbal. Tato taktika se nám vyplatila a díky hattricku Milana Špiňara jsme brzo vedli 3:0. Potom soupeř po chybě naší obrany zkorigoval na 3:1, ale klid na naše kopačky vnesl ještě do poločasu svoji brankou kapitán Patrik Prostřední. Do druhé půle nastoupila do naší branky možná posila pro příští sezonu Filip Kandr a Honza Kotlán se tak posunul na hrot útoku. Zbytek zápasu se změnil v naší exhibici a čekání na vytouženou "desítku", kdy se skóre ustálilo na konečných 9:3. O všechny branky se postarali pouze borci, kteří po této sezoně přecházejí do dorostu a v příští sezoně nám jejich zkušenosti budou hodně chybět. Celé mužstvo si za předvedený výkon zaslouží pochvalu a je třeba pogratulovat Milanu Špiňarovi za vstřelení čtyř branek. Fakta - branky: Milan Špiňar 4, Lukáš Havel 2, Patrik Prostřední 2, Honza Kotlán. Rozhodčí: Dvořák Jan (Hněvkovice). Sestava: Honza Kotlán (Filip Kandr) - Kuba Čech, Patrik Prostřední, Ondra Koláček, Honza Čížek - Honza Špilka, Lukáš Havel, Milan Špiňar - Filip Kandr, Lukáš Souček, Libor Golemba. Střídající: Zdeněk Skála.

3.kolo: sobota 26.května v 9.30 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ SOKOL LEŠTINA  5 : 0  (1:0)

Skvělé utkání jsme sehráli v dalším kole nadstavbové části na domácím hřišti s Leštinou. Opět nám chyběli hráči do pole, takže jsme nastoupili jenom v deseti s tím, že obrana byla jenom tříčlenná. Po počátečním oťukávání nám pomohla chyba hostujícího gólmana, který za svá záda propustil dalekonosnou střelu Lukáše Havla. Do konce první půle jsme mohli svůj náskok zvýraznit ale hlavně akce Honzy Kotlána bohužel neskončili brankou. V druhé půli jsme soupeře i v deseti výrazně přehrávali a postupně po brance Honzy Kotlána a dvou trefách Libora Golemby skóre narostlo na 4 : 0. Na posledních deset minut jsme prostřídali brankáře, kam si místo Pavla Jandáčka šel "stoupnout" Honza Kotlán. Pavel využil svých deset minut "na hrotu útoku" a po úniku pečetil na konečných 5 : 0. Celé mužstvo bez vyjímky bojovalo a i v neúplném počtu si fotbal užívalo. Fakta - branky: Libor Golemba, Lukáš Havel, Jan Kotlán, Pavel Jandáček. Rozhodčí: Duben Pavel (Havlíčkův Brod). Sestava: Pavel Jandáček (Honza Kotlán) - Patrik Prostřední, Radek Čejka, Ondra Koláček - Honza Špilka, Lukáš Havel, Zdeněk Skála - Honza Kotlán (Pavel Jandáček), Lukáš Souček, Libor Golemba.

Ostatní zápasy 3.kola:
Hněvkovice - Šlapanov  2 : 4

2.kolo: sobota 19.května v 10.00 hodin:
TJ JISKRA ŠLAPANOV - TJ SOKOL LÍPA  1 : 1  (0:0)

V utkání se Šlapanovem jsme museli znovu improvizovat a nastoupili jsme s nově vytvořenou stoperskou dvojicí Kuba Čech - Radek Čejka. Od začátku utkání jsme měli mírnou územní převahu, kterou jsme však bohužel nedokázali brankově vyjádřit. V síti neskončili ani dva krásné samostatné úniky Milana Špiňara po levé straně, kdy Milan vždy zbytečně zvolil zakončení razantní nepřesnou střelou. I přes naše další velké šance obě mužstva odcházela v poločase do kabin bez branek. V druhé půli byla hra vyrovnaná, ale nám se přeci jenom podařilo jít ve 45. minutě po krásné dalekonosné střele kapitána Lukáše Havla do vedení. Soupeř ale také po zdařilé střele z velkého vápna po pěti minutách rychle vyrovnal. Do konce utkání měl Šlapanov ještě jednu velkou šanci, ale gólman Honza Kotlán bravurním zákrokem vytěsnil míč na tyčku. Opět je třeba pochválit výkon celého mužstva a zvláště předvedenou hru v první půli. Fakta - branka: Lukáš Havel. Rozhodčí: Jakubčo Julius (Šlapanov). Sestava: Honza Kotlán - Zdeněk Skála, Radek Čejka, Kuba Čech, Honza Čížek - Honza Špilka, Lukáš Havel, Milan Špiňar - Vašek Grubauer, Lukáš Souček, Libor Golemba. Střídající: Míša Kerel.

Ostatní zápasy 2.kola:
Leština - Hněvkovice  4 : 2

1.kolo: sobota 12.května v 13.30 hodin:
TJ SOKOL HNĚVKOVICE - TJ SOKOL LÍPA  3 : 3  (0:1)

V úvodním utkání nadstavbové části OP jsme zavítali na hřiště Hněvkovic. Hned na počátku jsme museli řešit problém s obsazením místa gólmana, kdy po zranění ruky nemohl chytat Pavel Jandáček. Do branky se proto postavil Ondra Koláček a Pavel Jandáček zaujal jeho místa v obraně. Hned v 6. minutě jsme se po průniku a následné střele Honzy Kotlána ujaly vedení 1:0 a do konce první půle jsme ještě nevyužili několik vyložených šancí. Na začátku druhé půle jsme přidali trefami Lukáše Havla a Lukáše Součka další dvě branky a utkání jsme zcela ovládli. Škoda jenom úplně zbytečné chyby naší obrany a následného snížení na 3:1. V tuto chvíli ale přestala obě mužstva ovlivňovat průběh utkání a výsledek začal svými nepřesnými posouzeními "utvářet" sudí Švábenický z Koutů. Po vymyšlené "malé domů našemu gólmanovi" soupeř zahrával z úrovně pokutového kopu nepřímý volný kop, který vzhledem ke vzdálenosti nebyl problém proměnit. Poslední branková situace byla opravdu podle osobitých pravidel sudího, kdy útočící hráč hrubě a úmyslně rukama shodil na zem bránícího Honzu Špilku a volný útočník za údivu všech pohodlně vyrovnal na konečných 3:3. To co provedl v druhé půli s fotbalem pan sudí Švábenický opravdu nemá obdoby !!! Je třeba vyzdvihnout morální vlastnosti celého lipského mužstva, které i přes nepochopitelný výklad pravidel panem Švábenickým dohrálo utkání v rámci platných pravidel daných fotbalovým svazem. I herně se všichni zhostili svých rolí zodpovědně ale je třeba vyzdvihnout excelentní premiérový výkon Ondry Koláčka v naší brance. Fakta - branky: Jan Kotlán, Lukáš Havel, Lukáš Souček. Rozhodčí: Švábenický František (Kouty). Sestava: Ondra Koláček - Pavel Jandáček, Radek Čejka, Kuba Čech, Honza Čížek - Honza Špilka, Lukáš Havel, Milan Špiňar - Honza Kotlán, Michal Kerel, Libor Golemba. Střídající: Lukáš Souček, Zdeněk Skála.

Ostatní zápasy 1.kola:
Šlapanov - Leština  5 : 1

11.kolo: neděle 6.května v 11.45 hodin:
TJ VĚŽNICE - TJ SOKOL LÍPA  1 : 1  (1:1)

V závěrečném utkání základní části naší skupiny B jsme zavítali na hřiště poslední Věžnice. Na začátku jsme museli řešit otázku gólmana, protože stálá brankářská opora Pavel Jandáček měl pevnou fixaci na ruce. Jeho místo úspěšně zastal Honza Kotlán a Pavel Jandáček si zkusil roli "špílmachra" ve středu zálohy. Právě on v 6. minutě využil zaváhání soupeřovi obrany a otevřel skóre. Hra byla během první půle opticky vyrovnaná a pouze škoda zaváhání našeho krajního obránce, kterého soupeřův útočník lehce obešel a ve 22. minutě bylo vyrovnáno. Do druhé půle jsme přeřazením Radka Čejky ze zálohy na hraj obrany zpevnili defenzivu a úspěšně jsme odráželi sporadické útočné akce soupeře. Sami jsme ale již neměli sílu vážněji ohrozit branku Věžnice. Tímto nerozhodným výsledkem jsme ve skupině obsadili konečnou 5-tou příčku a společně se sousedem za námi - Šlapanovem budeme hrát v nadstavbové skupině se stejně postavenými mužstvy ze skupiny A a to Leštinou a Hněvkovicemi. Fakta - branka: Pavel Jandáček. Rozhodčí: Niederle Zdeněk (Bartoušov). Sestava: Honza Kotlán - Patrik Prostřední, Ondra Koláček, Zdeněk Skála Kuba Čech - Honza Špilka, Pavel Jandáček, Radek Čejka - Honza Čížek, Lukáš Souček, Libor Golemba. Střídající: Michal Kerel.

Ostatní zápasy 11.kola:
Přibyslav B - Šlapanov  8 : 1
Staré Ransko - Herálec  3 : 0 kontumačně

14.kolo: sobota 28.dubna v 9.30 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - SK SPARTAK STARÉ RANSKO  0 : 5  (0:4)

Fakta - rozhodčí: Bouda Josef  (Lípa). Sestava: Pavel Jandáček - Ondřej Koláček, Patrik Prostřední, Lukáš Havel, Jan Bartůněk, Libor Golemba, Jan Špilka, Václav Grubauer, Lukáš Souček.

Ostatní zápasy 14.kola:
Velká Losenice - Přibyslav B  0 : 4
Herálec - Šlapanov  3 : 2

13.kolo: sobota 21.dubna v 10.00 hodin:
TJ JISKRA ŠLAPANOV - TJ SOKOL LÍPA  1 : 0  (0:0)

Se sousedem z tabulky jsme začali zápas ze zajištěné obrany s tím, že se budeme spoléhat na brejkové akce útočníků. Tuto roli v první půli především plnil Honza Kotlán, který svými úniky i následnými střeleckými pokusy často nebezpečně zaměstnával soupeřovu obranu. I přes naší optickou převahu nemělo v první půly žádné mužstvo výraznější gólovou šanci. Ve snaze posílit ofenzivní činnost mustva, jsme provedli do druhé půle změny v rozestavění, kdy se opora mužstva Patrik Prostřední vysunul do zálohy. Bez jeho "profesorského vedení" ale následně nově vytvořená obranná čtveřice nezvládla dva rychlé výpady soupeřových útočníků. První zaváhání potrestali ve 44. minutě vedoucí brankou a při druhém "hluchém" místě našich obránců nás podržel od další pohromy bravurním zákrokem gólman Pavel Jandáček. Naše mužstvo od té doby hrálo zakřiknutě a již se nezmohlo na obrat. Za zmínku stojí útočná akce Honzy Špilky, který při samostatném úniku na soupeřovu branku prováhal v hodný okamžik ke střele... Soupeř si potom taktickou hrou pohlídal těsný výsledek až do konce utkání. I když se nám nedařilo, je třeba pochválit výkon celého mužstva za bojovnost. Bravurní a jisté zákroky gólmana Pavla Jandáčka nám do posledního okamžiku dávali možnost k vyrovnání výsledku. Fakta - rozhodčí: Jakubčo Julius  (Šlapanov). Sestava: Pavel Jandáček - Patrik Prostřední, Ondřej Koláček, Radek Čejka, Zdeněk Skála - Jan Špilka, Lukáš Havel, Václav Grubauer - Honza Kotlán, Jan Čížek, Libor Golemba. Střídající: Lukáš Souček, Michal Kerel.

Ostatní zápasy 13.kola:
Věžnice - Herálec  2 : 5
Staré Ransko - Velká Losenice  7 : 0

12.kolo: neděle 15.dubna v 12.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ VELKÁ LOSENICE  2 : 0  (1:0)

Při prvním jarním mistrovském utkání přivítal na naše hřiště soupeř z třetího místa tabulky, kterému jsme měli oplácet těsnou podzimní porážku 0:1 ze sporně nařízené penalty. Zápas jsme rozehráli v našem nejsilnějším složení, kdy se mužstvo po dlouhé době konečně sešlo kompletní. Celé utkání jsme hráli ze zajištěné obrany a soupeře jsme nepouštěli do žádného vážnějšího zakončení. Naše mírná herní převaha vyústila ve 30. minutě po pěkné střele Milana Špiňara, kdy opět svojí slabší pravou nohou rozvlnit poprvé soupeřovu síť. Na začátku druhé půle jsme provedli v rozestavení hráčů drobné změny, abychom vyztužili obranu a Honza Kotlán se posunul z útočného hrotu na okraj obrany. Přitom jsme ale nadále nezapomněli na ofenzivu a naše snaha byla korunována v 60. minutě krásnou dorážkou Lukáše Havla na 2:0. Konec zápasu jsme si potom takticky pohlídali a zaslouženě se radovali z vítězství nad silným soupeřem z horních pater tabulky. Je třeba pochválit výkon celého mužstva za převedenou kolektivní hru a přát si, aby se na každý další zápas dostavili všichni hráči. Fakta - branky: Milan Špiňar, Lukáš Havel. Rozhodčí: Hoffmann František (Ledeč nad Sázavou). Sestava: Pavel Jandáček - Patrik Prostřední, Ondra Koláček, Radek Čejka, Zdeněk Skála - Milan Špiňar, Jan Špilka, Václav Grubauer - Honza Kotlán, Lukáš Havel, Libor Golemba. Střídající : Jan Čížek Lukáš Souček, Michal Kerel.

Ostatní zápasy 12.kola:
Herálec - Přibyslav B  0 : 6
Šlapanov - Věžnice  2 : 0

8.kolo: neděle 16.října v 11.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ SOKOL HERÁLEC  2 : 4  (1:3)

Po týdnu jsme do odvety na domácím hřišti nastoupili opět v hodně oslabené sestavě a dokonce jenom s deseti hráči. Do branky se proto musel vyjímečně postavit Ondra Koláček a své role se zhostil výborně, kdy několika zákroky naše mužstvo podržel. I přes naše početní oslabení jsme soupeře přehrávali, ale ten hned dvakrát potrestal naše hrubé chyby v provizorně sestavené obraně. Svým parádním gólem vykřesal v průběhu prvního poločasu naději na obrat útočník Lukáš Havel, ale nešťastná vlastní branka, opět srazila naši psychiku na dno. Další střela Lukáše Havla a parádní hlavička Patrika Prostředního po předchozím zahraném rohovém kopu bohužel v síti soupeře neskončily. Hned od počátku druhého jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a opět Lukáš Havel svým dalším gólem zavelel k obratu. Bohužel po další hrubé chybě v naší obraně jsme inkasovali zbytečnou branku. Do konce utkání jsme se potom herní převahou snažili alespoň o vyrovnání ale soupeř se možná i se štěstím ubránil. I přes zbytečnou prohru, kdy vlastně soupeř skoro nevystřelil na naši branku, je třeba výkon našeho mužstva vyzdvihnout. I v deseti jsme soupeře přehrávali a měli jsme výraznou herní převahu. Škoda ale zbytečných a hrubých chyb v obraně. Fakta - branky: Lukáš Havel 2. Rozhodčí: Bouda Josef (Lípa). Sestava: Ondřej Koláček – Patrik Prostřední, Zdeněk Doležálek, Libor Golemba - Jan Špilka, Václav Grubauer, Milan Špiňar - Lukáš Havel, Lukáš Souček, Michal Kerel.

Ostatní zápasy 8.kola:
Věžnice - Velká Losenice  3 : 4
Přibyslav B - Staré Ransko  2 : 1

1.kolo: sobota 8.října v 13.30 hodin:
TJ SOKOL HERÁLEC - TJ SOKOL LÍPA  4 : 3  (3:0)

Na hřiště soupeře "ze spodních pater tabulky" jsme zajížděli s domněním, že lehce odvezeme všechny body. Utkání bylo vyrovnané ale Herálec nám ukázal lekci z produktivity, kdy snad proměnil každou šanci a do přestávky bezpečně vedl 3:0. A to ještě po nedorozumění našich obránců a gólmana orazítkoval tyč. V druhé půli jsme byli lepším mužstvem a soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu. Ale opět v době našeho největšího tlaku došlo k hrubé chybě v obraně, kterou soupeř potrestal na hrozivých 4:0. V posledních pěti minutách zápasu jsme ale utkání alespoň pořádně zdramatizovali. Po sérii úspěšně provedených rohových kopů bylo skóre rázem 4:2. A po dalekonosné střele Milana Špiňara dokonce 4:3. Je škoda, že jsme branky začali dávat až úplně v závěru utkání, kdy nám k vyrovnání chyběl potřebný čas ale i kousek štěstí. Fakta - branky: Patrik Prostřední, Milan Špiňar, vlastní. Rozhodčí: Švarc Libor (Světlá nad Sázavou). Sestava: Pavel Jandáček – Patrik Prostřední, Ondřej Koláček, Zdeněk Doležálek, Jan Čížek – Jan Špilka, Václav Grubauer, Milan Špiňar - Libor Golemba, Lukáš Souček, Michal Kerel – Dan ???

Velká Losenice - Věžnice  5 : 1
Staré Ransko - Přibyslav B  3 : 1

7.kolo: sobota 1.října v 12.15 hodin:
SK SPARTAK STARÉ RANSKO - TJ SOKOL LÍPA  6 : 0  (4:0)

Na utkání k favorizovanému Starému Ransku jsme opět odjížděli ve velmi oslabené sestavě a "opět" jenom s 11-ti hráči, kdy nám chyběli čtyři zkušení borci ze základní sestavy. Už při pohledu na postavy soupeřových hráčů nám bylo jasné, že nás nečeká jednoduché utkání. Po rychlém soupeřově gólu již ve druhé minutě, jsme se po zbytek celého utkání snažili, aby skóre z naší strany nebylo hrozivé. Soupeř byl opravdu kvalitní, ale my jsme mu to nijak neusnadňovali a snažili se bojovat. Ransku se do poločasu podařilo vstřelit ještě tři branky a při odchodu do kabin narostlo skóre na hrozivých 0:4 pro soupeře. Do druhého poločasu jsme v sestavě provedli zásadní změny v rozestavění, které hru výrazně ovlivnily. I když jsme se potom převážně jenom bránili, tak soupeř do konce utkání už nedokázal výrazně navýšit brankový rozdíl. Přes celkovou porážku 0:6, celé mužstvo bez vyjímek zaslouží pochvalu za bojovný výkon, který v tomto zápase předváděl. Fakta - rozhodčí: Mošner Josef (Nové Veselí). Sestava: Pavel Jandáček - Patrik Prostřední, Ondřej Koláček, Radek Čejka, Jan Čížek - Lukáš Havel, Jan Špilka, Zdeněk Skála - Lukáš Souček, Martin Kerel, Libor Golemba.

6.kolo: sobota 24.září v 9.30 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ JISKRA ŠLAPANOV  3 : 0  (2:0)

Konečně v nejsilnější sestavě s již uzdraveným Ondrou Koláčkem a „hříšníkem“ Lukášem Havlem jsme v 6. kole nastoupili proti jednomu ze nejslabších mužstev naší skupiny. Po počátečném vzájemném oťukávání jsme šli po krásné individuální akci Honzy Špilky do vedení, které po deseti minutách zvýraznila opora týmu - Lukáš Havel. Po výborném prvním poločase přinesla druhá půle vyrovnaný fotbal. Domácí mužstvo svými skvělými zákroky podržel gólman Pavel Jandáček, který se stává klíčovou postavou kolektivu. Případné drama na konci utkání nedopustil Ondra Koláček, který po závaru před brankou hostů pečetil naše vítězství na 3:0. Fakta - branky: Jan Špilka, Lukáš Havel, Ondřej Koláček. Rozhodčí: Bouda Josef (Lípa). Sestava: Pavel Jandáček – Patrik Prostřední, Radek Čejka, Ondra Koláček, Kuba Čech – Milan Špiňar, Václav Grubauer, Jan Špilka – Lukáš Havel, Libor Golemba, Jan Kotlán - Lukáš Souček, Michal Kerel, Jan Čížek

Herálec - Věžnice  2 : 2
Velká Losenice - Staré Ransko  0 : 3

5.kolo: neděle 18.září v 11.00 hodin:
TJ VELKÁ LOSENICE - TJ SOKOL LÍPA  1 : 0  (1:0)

O kvalitě soupeře z Velké Losenice, kam jsme v dalším kole zajížděli, jsme nic nevěděli a z dosažených výsledků jsme se mohli pouze domnívat, že budeme přibližně stejně vyrovnaní. Opět jsme byli oslabení o Lukáše Havla, kterému končil trest a o nemocného Ondru Koláčka. Zápas jsme hráli ze zajištěné obrany a soupeře jsme nepouštěli do žádného vážnějšího zakončení. Osudová chvíle přišla hned v 17.minutě, kdy po čistém obraném zákroku Patrika Prostředního v pokutovém území, soupeřův útočník ochotně upadnul a z následně nařízené penalty se domácí ujali vedení. Do druhé půle jsme provedli větší změny v sestavě a jindy útočný typ Honza Čížek se přesunul na pravý okraj obrany, kde potom podal slušný výkon. V druhém poločase jsme soupeře tlačili a vyrovnávací branka „visela ve vzduchu“. Sehráli jsme opravdu povedený druhý poločas a bylo jenom škoda, že se nám nepodařilo dát gól. Ověřili jsme si, že v plné sestavě jsme schopni Losenici bez problémů porazit a porážku jim na jaře v domácím prostředí vrátit. Fakta - branka: Michal Marek. Rozhodčí: Kubeš Petr (Golčův Jeníkov). Sestava: Pavel Jandáček – Patrik Prostřední, Radek Čejka, Jan Kotlán, Jakub Čech – Milan Špiňar, Jan Špilka, Václav Grubauer – Michal Kerel, Libor Golemba, Jan Čížek - Lukáš Souček.

Přibyslav B - Herálec  7 : 0
Věžnice - Šlapanov  3 : 0

9.kolo: středa 14.září v 16.00 hodin:
SK PŘIBYSLAV B - TJ SOKOL LÍPA  4 : 1  (0:0)

Na hřišti jednoho z favoritů naší skupiny rezervy Přibyslavi jsme nastoupili opět v oslabené sestavě. V útoku nám citelně chyběl v předchozím zápase vyloučený Lukáš Havel a v obraně zase nemocný Ondra Koláček. Jejich místa opět zaujali mladí Jan Čížek, Michal Kerel a Lukáš Souček. V prvním poločase měl soupeř sice mírnou převahu ale přes naši dobrou a soustředěnou obranu se neprosadil. Na začátku druhé půle přišlo to, co by pravděpodobně nikdo neočekával. Po výborné přihrávce Honzy Špilky a následné samostatné akci, dal Milan Špiňar náš vedoucí gól. Převaha soupeře, ale již byla znatelná a vyrovnání přišlo záhy. Dva velké závary v naší obraně znamenaly obrat. Potom ještě přišel soupeřův perfektně zahraný přímý kop a penalta, za náš hloupý a zbytečný faul v pokutovém území. Utkání se již následně dohrálo plně v režii soupeře, i když nás v závěru rozhodčí poškodil neodpískáním pokutového kopu za jasné přistrčení Milana Špiňara v šestnáctce. Sehráli jsme určitě dobré utkání s kvalitním a fotbalovějším soupeřem. Fakta - branky: Žák Miroslav, Joukl Jan, Ondra Martin, Wasserbauer Milan - Špiňar Milan. Rozhodčí: Niederle Zdeněk (Bartoušov). Sestava: Pavel Jandáček – Patrik Prostřední, Radek Čejka, Jan Kotlán, Jakub Čech – Milan Špiňar, Jan Špilka, Václav Grubauer – Michal Kerel, Libor Golemba, Jan Čížek - Lukáš Souček.

Ostatní zápasy 9.kola:
Staré Ransko - Věžnice  7 : 0
Velká Losenice - Šlapanov  6 : 2

4.kolo: sobota 10.září v 9.30 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ VĚŽNICE  2 : 1  (2:0)

Po předchozím přátelském utkání s Herálcem (6:0) jsme nastoupili v domácím prostředí pravděpodobně proti nejslabšímu účastníku naší skupiny. K mistrovskému utkání se ale nepochopitelně dostavilo pouze jedenáct statečných, kdy soupeř měl oproti nám na lavičce dalších minimálně šest hráčů na střídání. Po počátečním oťukávání s naší mírnou převahou došlo v 5.minutě k hororové situaci. Rozhodčí bez jakéhokoliv varování vyloučil naši útočnou oporu Lukáše Havla (slovní urážka rozhodčího) a na hřišti nás zůstalo jednom deset. I v tomto početní m stavu se hráči nevzdali a po krásně umístěném přímém kopu kapitána Patrika Prostředního a samostatné akci Milana Špiňara, zakončené střelou jeho slabší pravou nohou jsme po poločase zaslouženě vedli 2 : 0. Po přestávce jsem hru udržovali vyrovnanou a nenechali se zbytečně zatlačit. Bylo ale vidět, že nám postupně docházeli síly. Soupeři se úplně v závěru podařilo po ojedinělé útočné akci a našem drobném nedorozumění v obraně alespoň zkorigovat stav. Pochvalu si zaslouží opravdu všichni borci, kteří na hřišti bojovali a zasloužili se o zisk prvních tří bodů. Zvláště nejmladší hráči na hřišti Jan Čížek, Michal Kerel a Lukáš Souček si prodělali opravdový křest ohněm a ukázali, že budou pro mužstvo žáků velkým příslibem.  Fakta - Patrik Prostřední. Milan Špiňar - Cakl Martin. Rozhodčí: Hoffmann František (Ledeč nad Sázavou). Sestava: Pavel Jandáček – Patrik Prostřední, Milan Špiňar, Ondřej Koláček, Jan Kotlán – Lukáš Souček, Jan Špilka, Václav Grubauer – Michal Kerel, Lukáš Havel, Jan Čížek.

2.kolo: sobota 27.srpna v 9.30 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - SK PŘIBYSLAV B  0 : 1  (0:0)

První zápas v nové sezóně jsme odehrály s béčkem Přibyslavy. Soupeř měl zejména v prvním poločase herní převahu a několikrát nebezpečně zakončoval. Pavel Jandáček v brance však za svoje záda žádnou střelu nepustil. Druhý poločas jsme hrály do kopce, ale paradoxně se hra vyrovnala a v prvních patnácti minutách Lukáš Havel třikrát nebezpečně vystřelil. Osudná byla 63. minuta, kdy jsme nedokázali odvrátit míč, dva hráči Přibyslavi si ho narazili a Vopršal podél našeho gólmana pohodlně skóroval. V 69. minutě nám rozhodčí nabídl trestný kop z hranice šestnáctky, ale Lukáš Havel ho tentokrát zahrál prachbídně a naši poslední šanci srovnat skóre nevyužil. Výsledek je vzhledem k výškové a věkové převaze soupeře přijatelný. Velice dobře zahrála obrana jako celek, souhra mezi jednotlivými řadami ale poněkud vázla. Fakta - branka: Hospodka Jakub. Rozhodčí: Kocifaj Anton (Tis). Sestava: Pavel Jandáček - Patrik Prostřední, Milan Špiňar, Ondřej Koláček, Radek Čejka - Václav Grubauer, Lukáš Havel, Jan Špilka - Jan Čížek, Filip Kandr, Libor Golemba - Pavel Duben, Michal Kerel, Lukáš Souček, Luboš Koubek, Zdeněk ?

Věžnice - Staré Ransko  0 : 9
Šlapanov - Velká Losenice  0 : 3