TJ SOKOL LÍPA - SK SPARTAK STARÉ RANSKO  0 : 4

Fakta - branky: Marek Fejt 2. Rozhodčí: Kubeš Petr (Golčův Jeníkov).

Ostatní zápasy 3.kola:
Rozsochatec - Staré Ransko  6 : 2

2.kolo: sobota 21.května v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ SOKOL ROZSOCHATEC  1 : 5  (1:2)

Po čtvrthodině hry našel Lukáš Havel ve vápně Marka Fejta a ten prostřelil brankáře hostí. Bohužel hned z protiútoku jsme inkasovali, když jsme nedokázali odvrátit míč z našeho pokutového území. Pak Lukáš Havel trefil brankáře a to bylo z naší strany vše. Těsně před poločasem se Rozsochatec ujal vedení a příležitost již nepustil. V závěru jsme do otevřené obrany ještě dvakrát inkasovali. Fakta - branka: Marek Fejt. Rozhodčí: Rérych Pavel (Dlouhá Ves). Sestava: Jan Kotlán - Radek Čejka, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední, Pavel Jandáček -Milan Špiňar, Lukáš Havel, Jan Špilka - Václav Grubauer, Marek Fejt, Libor Golemba - Václav Kocman.

Ostatní zápasy 2.kola:
Staré Ransko - Habry  0 : 3

1.kolo: sobota 14.května v 14.00 hodin:
SK SPARTAK STARÉ RANSKO - TJ SOKOL LÍPA  0 : 0

Žáci se oklepali z propadáku v Rozsochatci a výkonem založeným na bojovnosti a obětavosti získali velice cenný bod. Domácí měli výškovou, věkovou a herní převahu, ale daleko větší šance si připravila Lípa. Hra se odehrávala mezi šestnáctkami a až pět minut před poločasem poprvé nebezpečně vystřelil Marek Fejt. Ve 34. minutě jedovatou střelu domácího hráče vytěsnil Jan Kotlán v brance na roh. Po poločase jsme se poněkud stáhli, ale přesto jsme hrozili nebezpečnými kontry. V 61. minutě kopal Marek Fejt roh, míč se k němu vrátil, Marek chvíli přemýšlel co s ním, pak obešel ve vápně dva bránící hráče a gólman Ranska s obrovským štěstím zachránil. Minutu před koncem připravil střeleckou pozici pro Lukáše Havla Vašek Grubauer a při domácích stáli opět všichni svatí, protože po této střele, která šla těsně vedle, rozhodčí utkání ukončil. Pochvalu za předvedený výkon zaslouží celé mužstvo, od Honzy Kotlána v brance až po Vaška Kocmana, který střídal.  Fakta - rozhodčí: Janovský Aleš (Chotěboř). Sestava: Jan Kotlán - Radek Čejka, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední, Ondřej Koláček - Milan Špiňar, Lukáš Havel, Jan Špilka - Václav Grubauer, Marek Fejt, Libor Golemba - Václav Kocman.

11.kolo: neděle 8.května v 14.30 hodin:
TJ SOKOL ROZSOCHATEC - TJ SOKOL LÍPA  6 : 1  (2:1)

Fakta - branka: Marek Fejt. Rozhodčí: Čejka Pavel (Leština).

Ostatní zápasy 11.kola:
Šlapanov - Štoky  3 : 1
Věžnice - Tis  0 : 11
Dolní Město - Ledeč nad Sázavou  1 : 8

14.kolo: sobota 30.dubna v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ TIS  3 : 1  (1:1)

Tis byl zejména v prvním poločase lepším mužstvem, naštěstí měl svůj den střelecky disponovaný Marek Fejt a to tento zápas rozhodlo. Lípa vyslala první střelu na bránu až v 11. minutě a znamenala vedení 1 : 0. Marek převzal míč na polovině hřiště, obešel vše co mu stálo v cestě a otevřel skóre. Vzápětí řešil dvě ošemetné situace Honza Kotlán v naší brance a zejména při druhé se vyznamenal a míč reflexivně vyrazil. Proti další šanci hostů již ale neměl šanci - útočník Tisu dostal míč do ideální pozice, prošel středem hřiště a nikým neobtěžován pohodlně skóroval. V sedmé minutě druhého poločasu jsme kopali přímý kop a s obrovským štěstím míč doputoval do branky. V této fázi zápasu už jsme byli lepším mužstvem, Marek Fejt ve spolupráci s Liborem Golembou zle zatápěli obraně Tisu, vzadu vše s jistotou řešil Tomáš Rosecký. Deset minut před koncem Lukáš Havel nahrál Honzovi Špilkovi, který narazil Markovi a ten završil svůj hatrick. Fakta - branky: Marek Fejt 3 - Benák Jiří. Rozhodčí: Bouda Josef (Lípa). Sestava: Jan Kotlán - Radek Čejka, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední, Jakub Čech - Ondřej Koláček, Lukáš Havel, Jan Špilka - Václav Grubauer, Marek Fejt, Libor Golemba.

Ostatní zápasy 14.kola:
Štoky - Rozsochatec  2 : 10
Dolní Město - Věžnice  6 : 0
Ledeč nad Sázavou - Šlapanov  5 : 0

13.kolo: neděle 24.dubna v 13.00 hodin:
TJ JISKRA ŠLAPANOV - TJ SOKOL LÍPA  2 : 5  (1:2)

Těžký soupeř potvrdil svoje kvality, byl rychlejší a zejména v prvním poločase i agresivnější. Tato agresivita se mu ovšem nevyplatila, protože před vápnem byl po deseti minutách hry faulován Marek Fejt a nařízený přímý kop trefil sám do branky. Za zmínku stojí ještě akce Vaška Kocmana, který se pěkně uvolnil na křídle a nahrál do šance Honzovi Špilkovi, jehož střelu ovšem stačila brankářka domácích zblokovat. Po půl hodině hry kontrovali do otevřené obrany domácí a srovnali stav zápasu na 1 : 1. Naštěstí pro Lípu minutu před koncem prvního poločasu nabil Marek Fejt na vápno Tomáši Roseckému a jeho dělovka málem protrhla síť. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, snažili jsme se o kombinaci a poměrně často jsme stříleli. Sedm minut po poločase se nám povedlo dobře hodit aut, míč se dostal k Markovi Fejtovi, ten prudce vystřelil a vyražený míč dopravil do sítě dobře postavený Václav Kocman. Tato branka pro nás znamenala uklidnění a když o chvíli později ideálně uvolnil Vašek Kocman Marka Fejta, kterého zezadu zkosil domácí obránce bylo o osudu zápasu prakticky rozhodnuto. Z přímých kopů se totiž Marek obvykle nemýlí a tak tomu bylo i tentokrát - 1 : 4. Poslední gól Lípy zaznamenal po rohovém kopu Tomáš Rosecký střelou "pod víko" domácí branky. Účet zápasu uzavřel z vymyšleného trestného kopu domácí Turenič. Fakta - branky: A.Turenič 2 - Marek Fejt 2, Tomáš Rosecký 2, Václav Kocman. Rozhodčí: Jakubčo Julius (Šlapanov). Sestava: Pavel Jandáček - Radek Čejka, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední, Ondřej Koláček - Libor Golemba, Lukáš Havel, Jan Špilka - Václav Grubauer, Marek Fejt, Václav Kocman.

Ostatní zápasy 13.kola:
Tis - Štoky  3 : 0
Věžnice - Ledeč nad Sázavou  0 : 10
Rozsochatec - Dolní Město  9 : 0

12.kolo: sobota 16.dubna v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ VĚŽNICE  8 : 0  (4:0)

Přestože jsme nastoupili o deseti hráčích, přehráli jsme Věžnici rozdílem třídy. Už v první minutě nahrál Libor Golemba Lukáši Havlovi, ten obešel dva protihráče ve vápně a domácí tým svým prvním gólem uklidnil. Po čtvrthodině hry Patrik Prostřední napřáhl ze třiceti metrů a jeho střelu zastavila až síť. Do poločasu ještě jednou přesně mířil Lukáš Havel a poté Libor Golemba dopravil do branky centr Vaška Grubauera. O přestávce jsme vystřídali brankáře. Václav Kocman vystřídal Honzu Kotlána, který se po deseti minutách hry zapsal do listiny střelců. Branku vstřelil z rohu velkého vápna ránou nad gólmanem hostů. Pak ve skrumáži přenechal míč Lukáši Havlovi na 6 : 0 a v šedesáté osmé minutě opět střelou ze střední vzdálenosti dal svůj druhý gól. Výsledek utkání pečetil svým čtvrtým gólem Lukáš Havel. Zejména první poločas byl poměrně bohatý na fotbalové akce, dařilo se nám přesně přihrávat i přenášet hru. Po přestávce hra trochu upadla, protože Věžnice bránila v deseti hráčích. Fakta - branky:  Lukáš Havel 4, Jan Kotlán 2, Patrik Prostřední, Libor Golemba. Rozhodčí: Bouda Josef (Lípa). Sestava: Jan Kotlán (Václav Kocman) - Jakub Čech, Patrik Prostřední, Ondřej Koláček, Radek Čejka - Václav Kocman (Jan Kotlán), Lukáš Havel, Jan Špilka - Václav Grubauer, Libor Golemba.

Ostatní zápasy 12.kola:
Štoky - Dolní Město  11 : 0
Ledeč nad Sázavou - Rozsochatec  3 : 2
Tis - Šlapanov  2 : 2

10.kolo: sobota 23.října v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ DOLNÍ MĚSTO  13 : 0  (7:0)

Závěrečný zápas podzimní části soutěže byl naší jednoznačnou záležitostí. Ve čtvrté minutě dal svoji první branku v zápase přímo z rohu Lukáš Havel. O chvíli později byl ve vápně faulován Jan Špilka a Marek Fejt se ze svojí parkety nemýlil. Marek Fejt přidal i naší třetí branku, tentokrát po ideálním uvolnění od Lukáše Havla. Pak přišly velmi dobré momenty Honzy Špilky, v rozmezí dvou minut jeden gól dal a na druhý namazal Vaškovi Kocmanovi. Do poločasu ještě dvakrát zafungovala spolupráce Vaška Grubauera s Markem Fejtem, každý si připsal jeden gól a jednu asistenci. Ve druhém poločase se dvakrát za sebou prosadil Lukáš Havel, jednou po rychlém autu a podruhé po uvolnění Patrika Prostředního. Nejhezčí branku zápasu však vstřelil Milan Špiňar, když vystihl špatné postavení brankáře hostů a ze třiceti metrů ho přeloboval. Svoji čtvrtou a poslední branku vsítil po přiťuknutí Marka Fejta opět Lukáš Havel, Potom ještě jednou Milan Špiňar mířil přesně k tyči a poslední branku protlačil do branky po neuvěřitelné skrumáži Tomáš Rosecký. Mnoho dalších šancí zůstalo nevyužito, střely skončili mimo branku, nebo v náruči brankáře hostů. Povinné vítězství bylo okořeněno i pěknou porcí gólů. Fakta - branky: Lukáš Havel 4, Marek Fejt 3, Milan Špiňar 2, Jan Špilka, Václav Kocman, Václav Grubauer, Tomáš Rosecký. Rozhodčí: Vaněk Luboš (Havlíčkův Brod). Sestava: Pavel Jandáček (Jan Kotlán) - Radek Čejka, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední, Ondřej Koláček - Jan Špilka, Milan Špiňar, Lukáš Havel - Jan Kotlán (Pavel Jandáček), Marek Fejt, Václav Grubauer - Václav Kocman, Libor Golemba.

Ostatní zápasy 10.kola:
Štoky - Ledeč nad Sázavou  2 : 3
Tis - Rozsochatec  2 : 9
Šlapanov - Věžnice  6 : 0

9.kolo: sobota 16.října v 14.30 hodin:
TJ KOVOFINIŠ N/SÁZ. - TJ SOKOL LÍPA  3 : 1  (3:1)

K velice důležitému utkáni do Ledče jsme neodjížděli kompletní a výsledek odpovídá průběhu hry. Bohužel jsme bojovnost a nasazení nechali doma a Ledeč s námi měla poměrně lehkou práci. V osmé minutě Milan Špiňar zbytečně fauloval, Honza Kotlán v brance střelu z následného trestného kopu sice vyrazil, ale dobíhající hráč Ledče už nezaváhal. Za další tři minuty jsme prohrávali již o dvě branky. Po čtvrthodině hry jsme se osmělili i my a Vašek Kocman v dobré pozici po přihrávce Marka Fejta trefil přesně brankáře Ledče a ten jeho střelu vytěsnil nad. O chvíli později se Markovi vedlo stejně a když se ocitl ve vyložené šanci tak trefil náruč gólmana. Ve 24. minutě měli domácí výhodu trestného kopu a z třiceti metrů překonali našeho brankáře. Těsně před poločasem Ledeč váhala s odkopem z vlastního pokutového území, k míči se dostal Lukáš Havel a jeho zblokovaná střela skončila v síti. V druhém poločase se hra zklidnila, domácí hlídali výsledek a šancí ubylo. Zhruba v polovině druhého poločasu jsme dobře zahráli rohový kop, ale Marek Fejt se místo hlavičky snažil míč zpracovat a brankář mu míč sebral. V poslední šanci se ocitl Vašek Grubauer po přistrčení Marka Fejta, ale míč trefil svojí oblíbenou "šajtlí" a ten skončil daleko vedle, přestože brankář domácích byl z branky daleko venku. Také díky slabé fyzické kondici jsme Ledeč nedokázali dostat pod tlak a zaslouženě jsme utrpěli první pořážku v sezóně. Ve druhé půlce příjemně překvapil Ondřej Koláček v obraně a přísnější měřítko snese i Honza Špilka na pro něj nezvyklém místě předstopera. Fakta - branka: Lukáš Havel. Rozhodčí: Kadeřávek Daniel (Bohumilice). Sestava: Jan Kotlán - Jakub Čech, Patrik Prostřední, Ondřej Koláček, Jan Špilka - Milan Špiňar, Lukáš Havel, Libor Golemba - Marek Fejt, Václav Grubauer, Václav Kocman - Martin Gora.

Ostatní zápasy 9.kola:
Věžnice - Štoky  0 : 5
Rozsochatec - Šlapanov  4 : 0
Dolní Město - Tis  0 : 7

8.kolo: sobota 9.října v 10.00 hodin:
TJ SOKOL ŠTOKY - TJ SOKOL LÍPA  3 : 7  (1:4)

Domáci hráli celý zápas s deseti hráči ale na hřišti to nebylo moc znát. Málo jsme běhali, pozdě a nepřesně přihrávali a vše jsme řešili zbytečně složitě. Ve 12. minutě Vašek Grubauer nacentroval míč a Libor Golemba měl před prázdnou brankou snadnou práci. Za dvě minuty potom dostal krásný míč od Marka Fejta opět Vašek Grubauer a tentokrát z úhlu sám překonal špatně vyběhnutého brankáře Štoků. Štoky kontrovali rychlým protiútokem a snížili na 1 : 2. V posledních pěti minutách prvního poločasu dvakrát zaúřadoval Marek Fejt. Nejdříve kopal trestný kop, gólman ho s námahou vyrazil a dobíhající Patrik Prostřední nezaváhal. Těsně před poločasem přiťukl Martin Gora Vaškovi Grubauerovi, který předal míč Markovi a ten po několika kličkách zasunul po zemi k tyči. Začátek druhého poločasu jsme prospali, dvakrát dobře zachytal Jan Kotlán v naší brance, ale pak jsme po chybách v obraně během pěti minut nechali nejlepšího hráče Štoků Jana Krondráfa snížit až na rozdíl jedné branky. V 55. minutě kopal Patrik Prostřední trestný kop a naštěstí přesně našel Lukáše Havla - 3 : 5. Za dvě minuty přidal tvrdou střelou po zemi Marek Fejt šestý gól a skóre zápasu uzavřel Lukáš Havel, když nekompromisně napálil odražený balón pod břevno domácí branky. V samém závěru ještě Honza Kotlán napravil obrovskou chybu Patrika Prostředního a perfektním zákrokem vychytal Krondráfa. Fakta - branky: Jan Krondráf 2, Daniel Žáček - Marek Fejt 2, Lukáš Havel 2, Libor Golemba, Václav Grubauer, Patrik Prostřední. Rozhodčí: Bouda Josef (Lípa). Sestava: Jan Kotlán - Jakub Čech, Patrik Prostřední, Ondřej Koláček, Radek Čejka - Milan Špiňar, Lukáš Havel, Jan Špilka - Libor Golemba, Marek Fejt, Václav Grubauer - Václav Kocman, Martin Gora.

Ostatní zápasy 8.kola:
Tis - Ledeč nad Sázavou  6 : 4
Šlapanov - Dolní Město  6 : 0
Věžnice - Rozsochatec  0 : 2

7.kolo: sobota 2.října v 13.00 hodin:
TJ TIS - TJ SOKOL LÍPA  1 : 2  (0:2)

V nekompletní sestavě jsme s Tisem sehráli velice vyrovnané utkání. Po počátečním oťukávání jsme vybojovali rohový kop, který šel kopat Lukáš Havel, posadil míč přesně na hlavu Tomáše Roseckého a vedli jsme 0 : 1. Druhý gól vymyslel Patrik Prostřední pro Lukáše Havla - obešel jednoho hráče, naznačil střelu, přihrál na šestnáctku volnému Lukášovi a ten se trefil po zemi přesně k tyči. Po příchodu ze šaten nás Tis začal přehrávat, zatlačil nás na naší polovinu a najednou jsme nevěděli co hrát. Milan Špiňar fauloval ve vápně protihráče a Tis dostal výhodu pokutového kopu. Pavel Jandáček sice penaltu perfektně vyrazil, ale na opakovanou střelu již nestačil. Vzápětí zlikvidoval daší nebezpečnou střelu Tisu a držel nás v této fázi zápasu nad vodou. K protiútokům jsme se dostávali jen sporadicky a většinou po pravé straně díky rychlému Vaškovi Grubauerovi - svoji největší šanci kopl v tísni tesně vedle. Z ojedinělého rohu hlavičkoval do boční sítě Václav Kocman a protože vzadu jsme to "ukopali", skóre se do konce utkání nezměnilo. Fakta - branky: Tomáš Rosecký, Lukáš Havel. Rozhodčí: Vaněk Luboš (Havlíčkův Brod). Sestava: Pavel Jandáček - Milan Špiňar, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední, Radek Čejka - Libor Golemba, Lukáš Havel, Jan Špilka - Václav Kocman, Jan Kotlán, Václav Grubauer - Martin Gora.

Ostatní zápasy 7.kola:
Rozsochatec - Štoky  9 : 1
Věžnice - Dolní Město  0 : 0
Šlapanov - Ledeč nad Sázavou  10 : 1

6.kolo: sobota 25.září v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ JISKRA ŠLAPANOV  2 : 2  (1:2)

S napětím očekávané utkání se Šlapanovem o první místo v tabulce přineslo napínavou fotbalovou bitvu, k níž rovným dílem přispěla obě mužstva. Začátek zápasu vyzněl pro nás, nejprve Libor Golemba přestřelil branku, pak Tomáš Rosecký tvrdě pálil těsně vedle tyče a až ve 12. minutě z rohového kopu posadil Marek Fejt míč přesně na hlavu Tomáše Roseckého - 1 : 0. Vedoucí branka nám přinesla uspokojení, hosté hru vyrovnali a v rozmezí pěti minut po dvou nedorozuměních v obraně a špatných odkopech jsme najednou prohrávali o jeden gól. Dvě šance zmařil Lukáš Havel, jednou hlavičkoval nad a těsně před přestávkou ve vyložené šanci míč vůbec netrefil. Po poločase jsme sice hráli do kopce, ale Šlapanov jsme zatlačili a vyrovnání viselo ve vzduchu. Patrik Prostřední ještě ve vyložené šanci zklamal, ale v 56. minutě Marek Fejt ze samostatného nájezdu nekompromisně skóroval. Několik náznaků dalších šancí se nám nepodařilo dotáhnout do zdárného konce. Posledních deset minut nás Šlapanov zatlačil, ale žádnou příležitost si nevytvořil a utkání tak skončilo remízou. Fakta - branky: Tomáš Rosecký, Marek Fejt. Rozhodčí: Niederle Zdeněk (Bartoušov). Sestava: Pavel Jandáček - Milan Špiňar, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední, Radek Čejka - Ondřej Koláček, Lukáš Havel, Jan Špilka - Libor Golemba, Marek Fejt, Václav Grubauer - Václav Kocman, Martin Gora.

Štoky - Tis  6 : 6
Ledeč nad Sázavou - Věžnice  7 : 0
Dolní Město - Rozsochatec  0 : 5

5.kolo: sobota 18.září v 13.00 hodin:
TJ VĚŽNICE - TJ SOKOL LÍPA  1 : 4  (1:1)

Fakta - branky: Lukáš Havel, Jan Špilka, Patrik Prostřední, Ondřej Koláček. Rozhodčí: Jakubčo Julius (Šlapanov). Sestava: Pavel Jandáček - Patrik Prostřední, Ondřej Koláček, Jakub Čech, Tomáš Rosecký - Milan Špiňar, Lukáš Havel, Libor Golemba - Václav Grubauer, Jan Špilka, Václav Kocman.

Dolní Město - Štoky  2 : 10
Rozsochatec - Ledeč nad Sázavou  2 : 0
Šlapanov - Tis  4 : 1

4.kolo: sobota 11.září v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ SOKOL ROZSOCHATEC  4 : 1  (2:0)

Rozsochatec jako loňský vítěz naší skupiny okresního přeboru nastupoval k tomuto zápasu v roli favorita. Začátek utkání tomu nasvědčoval, hosté nás zatlačili na naši polovinu hřiště a měli podstatně více ze hry. Až v 7. minutě jsme se osmělili, vybojovali výhodu rohového kopu a Marek Fejt dal přímo z rohu svůj první gól v tomto zápase. Rozsochatec byl i nadále lepším mužstvem, přehrával nás, ale brankovou příležitost si nevytvořil a další branku jsme vstřelili opět my. Několil minut před poločasem si Tomáš Rosecký naběhl na autové vhazování a z dálky překonal malého brankáře hostů. Za zmínku stojí i rohový kop, který Tomáš Rosecký posadil na hlavu Marka Fejta a jen břevno zachránilo Rozsochatec od další pohromy. Deset minut po přestávce přišel možná klíčový moment celého zápasu. Náš stoper si dovolil jako poslední hráč udělat kličku, kterou mu útočník Rozsochatce vystihl a běžel sám na naši branku. Pavel Jandáček v brance vytáhl ze svého arzenálu excelentní zákrok a změnit skóre nedovolil. Rozhodnutí přišlo v 51. minutě, kdy Marek Fejt až z kruhu z "voleje" trefil míč tak, že brankář hostů neměl nárok. O pět minut později stejný hráč získal špatně odkopnutý míč od branky Rozsochatce a dal čtvrtý gól Lípy. Hosté dali čestný úspěch z přísně nařízené penalty a o chvíli později ještě po naší chybě nastřelili tyč. V posledních pěti minutách gólman Rozsochatce ještě vychytal pěkné střely Milana Špiňara a Lukáše Havla. Pochvalu zaslouží všichni hráči na hřišti. Tímto výsledkem jsme se dostali do čela tabulky okresního přeboru. Fakta - branky: Marek Fejt 3, Tomáš Rosecký - Lukáš Novák. Rozhodčí: Bouda Josef (Lípa). Sestava: Pavel Jandáček - Jakub Čech, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední, Radek Čejka - Milan Špiňar, Lukáš Havel, Jan Špilka - Libor Golemba, Marek Fejt, Václav Grubauer - Ondřej Koláček, Martin Gora.

Štoky - Šlapanov  4 : 8
Tis - Věžnice  12 : 0
Ledeč nad Sázavou - Dolní Město  11 : 0

3.kolo: sobota 4.září v 13.30 hodin:
TJ DOLNÍ MĚSTO - TJ SOKOL LÍPA  1 : 9  (0:5)

Věkově slabší soupeř pro nás nepředstavoval žádný velký problém. Přes slabší výkon jsme výhráli rozdílem třídy. Po dvou minutách hry odcentroval Vašek Grubauer na Lukáše Havla a bylo to 0 : 1. Potom jsme hráli do "plných" a domácí pomezní nás neustále chytal do ofsajdových pastí. V jedenácté minutě proměnil samostatný nájezd Marek Fejt a o pět minut později přistrčil do tutové šance Patrikovi Prostřednímu, který se poprvé v zápase prosadil mezi střelce. Hned vzápětí dal Patrik po centru Lukáše Havla svůj druhý gól. Deset minut před poločasem kopal Tomáš Rosecký roh a Honza Špilka se nádherně trefil z voleje a dal svůj první gól v žákovské kategorii. Po příchodu ze šaten se hrál nemastný, neslaný fotbal bez nasazení, přesto jsme vstřelili ještě čtyři branky. Ihned po začátku druhé půlky nahrál ve vápně Jan Špilka Lukáši Havlovi na šestý gól Lípy a pak přišla velká chvíle Pavla Jandáčka, který v druhé půlce nastoupil do pole. Tomáš Rosecký kopal opět roh a "Krtek" se trefil hlavou. Nejpohlednější akce zápasu přišla ve 44. minutě. Jakub Čech přihrál z obrany Lukáši Havlovi a ten poslal kolmicí do samostatného nájezdu Patrika Prostředního. Po našem jediném zaváhání dali domácí gól z trestného kopu a na deset minut se hrál poměrně vyrovnaný fotbal. Konečné skóre ustanovil Václav Grubauer - domácí obrana kiksla, Marek Fejt přesně přihrál a Vašek mohl při samostatném nájezdu až z vlastní poloviny přemýšlet, kam to kopne. Fakta - branky: Patrik Prostřední 3, Lukáš Havel 2, Marek Fejt, Jan Špilka, Pavel Jandáček, Václav Grubauer. Rozhodčí: Hoffmann František (Ledeč nad Sázavou). Sestava: Pavel Jandáček (Jan Kotlán) - Jakub Čech, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední, Radek Čejka - Milan Špiňar, Lukáš Havel, Jan Špilka - Václav Kocman, Marek Fejt, Václav Grubauer - Ondřej Koláček, Jan Kotlán (Pavel Jandáček).

Ledeč nad Sázavou - Štoky  12 : 3
Rozsochatec - Tis  4 : 1
Věžnice - Šlapanov  0 : 3

2.kolo: sobota 28.srpna v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ KOVOFINIŠ LEDEČ N/SÁZ.  4 : 3  (4:2)

Díky perfektnímu vstupu do zápasu jsme už po sedmi minutách hry vedli 2 : 0. Střelecky disponovaný Marek Fejt dvakrát z dálky překonal brankáře hostí. Už ve 2. minutě k němu obránci Ledče špatně odkopli míč a z 25 m nedal brankáři šanci. Kuriózní byl ale hlavně jeho druhý gól - odkopával na vlastní polovině míč, ten před gólmanem skočil a k překvapení všech skončil v brance. Pak jsme v 11. minutě pro změnu neodkopli míč z pokutového území my a hosté snížili. O čtyři minuty později to bylo opět o dvě branky. Po faulu na Václava Grubauera centroval Marek Fejt míč do vápna, tam Václav Kocman přistrčil míč Lukáši Havlovi, který bez problémů dopravil míč do sítě. Tentýž hráč o chvíli později nastřelil z trestného kopu břevno. Nejhezčí akce zápasu přišla v 25. minutě. Balón putoval po ose Havel - Špiňar - Grubauer a posledně jmenovaný prostřelil brankáře Ledče. Těsně před poločasem se Václav Grubauer ocitl ve stejné šanci, ale tentokrát měl vychýlenou střeleckou mušku. Po příchodu ze šaten nás Ledeč přehrávala a výsledkem byla branka dvacet minut před koncem. V závěru jsme se soustředili na obranu a díky křídelním útočníkům jsme se dostávali do brejkových situací. Za zmínku stojí obrovská šance Vaška Kocmana chvíli před koncem zápasu, když Vašek Grubauer potáhl míč po pravé straně, přesně odcentroval na Vaška Kocmana, ale jeho hlavička šla vedle. Fakta - branky: Marek Fejt 2, Lukáš Havel, Václav Grubauer. Rozhodčí: Niederle Zdeněk (Bartoušov). Sestava: Pavel Jandáček - Jakub Čech, Milan Špiňar, Patrik Prostřední, Radek Čejka - Libor Golemba, Lukáš Havel, Jan Špilka - Václav Kocman, Marek Fejt, Václav Grubauer - Ondřej Koláček.

Štoky - Věžnice  2 : 1
Šlapanov - Rozsochatec  0 : 3
Tis - Dolní Město  3 : 0

1.kolo: sobota 21.srpna v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ SOKOL ŠTOKY  2 : 2  (0:1)

První zápas nové sezóny jsme odehráli pouze s devíti hráči, přesto jsme získali cenný bod, díky tomu, že všichni na hřišti odevzdali maximum. V první půlce jsme dlouho drželi bezgólový stav, ale bohužel dvě minuty před poločasem přišla hrubá chyba v obraně a tu Štoky potrestali. V druhém poločase jsme hráli z kopce a to nám pomohlo. V 48. minutě vybojoval Vašek Kocman rohový kop a Tomáš Rosecký přímo z rohu za přispění hřáče Štoků srovnal. O tři minuty později jsme dokonce vedli. Přímý kop po faulu na Honzu Špilku ze třiceti metrů trefil do branky Lukáš Havel. Bohužel za další tři minuty přišla stejná situace na druhé straně a bylo srovnáno. Ke konci zápasu nám došli síly a naštěstí nás několikrát podržel Pavel Jandáček v brance. Mohli jsme dokonce i vyhrát, ale střelu Vaška Kocmana brankář hostí chytil. Pochvalu zaslouží všichni hráči, velkým překvapením byly výkony nejmladších na hřišti - Libora Golemby, Vaška Kocmana a Honzy Špilky. Fakta - branky: 48.Tomáš Rosecký, 51.Lukáš Havel - 33. a 54.Jan  Krondráf. Rozhodčí: Bouda Josef (Lípa). ŽK: 2:0. Sestava: Pavel Jandáček - Milan Špiňar, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední - Václav Grubauer, Lukáš Havel, Jan Špilka - Václav Kocman, Libor Golemba.

Ledeč nad Sázavou - Tis   4 : 2
Dolní Město - Šlapanov  0 : 8
Rozsochatec - Věžnice  9 : 0