okres Havlíčkův Brod
Sezóna 2009/2010

11.kolo: sobota 19.června v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - FC VAREX VĚŽNICE  13 : 0  (6:0)

V zápase s nejslabším celkem naší skupiny jsme sice nastoupili pouze v deseti, ale žádné překvapení jsme nepřipustili. Zejména první poločas byl z naší strany vydařený, plný přihrávek, vyhraných osobních soubojů, úniků po křídlech a přenášení hry ze strany na stranu. Už ve čtvrté minutě se opřel do míče z pětadvaceti metrů Tomáš Rosecký a otevřel účet zápasu. Chvíli poté rychle rozehraný aut centroval před branku Vašek Grubauer, balón se dostal až k Lukáši Havlovi, který se trefil přesně k protější tyči. Za dvě minuty tentýž hráč využil uvolnění od Marka Fejta a menší brankář Věžnice na jeho střelu nestačil. Potom Marek Fejt gólově zakončil svoji individuální akci a vzápětí připravil gól pro Tomáše Korefa. Těsně před poločasem ještě nastřelil Tomáš Koref po přihrávce Vaška Grubauera břevno, míč se odrazil k dnes střelecky disponovanému Lukáši Havlovi, jenž se trefil tentokrát hlavou. Po poločase hra upadla, Věžnice se jenom bránila a Tomáš Krpálek v brance si na míč téměř nesáhl. V rozmezí patnácti minut se třikrát trefil Marek Fejt. Za zmínku stojí i střela Pavla Jandáčka, která trefila spojnici brankové konstrukce. Po chybě brankáře přidal svůj poslední gól Lukáš Havel, odraženou střelu dorazil Tomáš Koref, minutu před koncem se po rohu dočkal i Patrik Prostřední a zároveň s posledním hvizdem rozhodčího Josefa Boudy se nádhernou střelou z hranice vápna rozloučil s žákovským dresem Tomáš Vencovský. Fakta - branky: branky: Havel Lukáš 4, Fejt Marek 4, Koref Tomáš 2, Prostřední Patrik, Rosecký Tomáš, Vencovský Tomáš. Rozhodčí: Bouda Josef (Lípa). Sestava: Tomáš Krpálek - Pavel Jandáček, Tomáš Vencovský, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední - Lukáš Havel, Ondřej Švec, Tomáš Koref - Marek Fejt, Václav Grubauer.

Ostatní zápasy 11.kola:
Tis - Kožlí  4 : 3
Ledeč - Leština  2 : 1
Rozsochatec - Šlapanov  2 : 0
Česká Bělá - Humpolec B  2 : 17

10.kolo: neděle 13.června v 13.00 hodin:
TJ JISKRA ŠLAPANOV - TJ SOKOL LÍPA  0 : 1  (0:1)

Téměř celý zápas jsme měli více ze hry, ale neproměňovali jsme vyložené šance a zápas tak byl dramatický až do závěrečného hvizdu. V šesté minutě brankář domácích špatně odkopl míč, ten se dostal k Pavlovi Jandáčkovi, který okamžitě vystřelil, ale bránu o kousek minul. O pět minut později poslal Marek Fejt dopředu krásnou přihrávkou Tomáše Korefa a tentokrát byl domácí brankář na svém místě. Potom si spolupráci úspěšně zopakovali - Marek Fejt centoval z levé strany a Tomáš Koref se nádherně trefil hlavou. Stejný hráč se poté neproměnil samostatný nájezd a domácí nás mohli potrestat, když pět minut před poločasem nastřelili břevno naší branky. Těsně před poločasem ještě Marek Fejt přehodil brankáře, ale míč skončil tesně vedle. Ve druhém poločase se výkon podstatně zhoršil, ale i tak jsme mohli dát minimálně dva góly - Marek Fejt a Tomáš Koref v koncovce opakovaně selhali. Za zmínku stojí ještě přímý kop Tomáše Roseckého minutu před koncem, který gólman domácích s námahou vyrazil zpět přímo na jeho kopačky a opakovaná střela už mu vůbec nesedla. Fakta - branka: Tomáš Koref. Rozhodčí: Niederle Zdeněk (Bartoušov). Sestava: Tomáš Krpálek - Lukáš Havel, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední, Ondřej Koláček - Milan Špiňar, Ondřej Švec, Tomáš Koref - Pavel Jandáček, Marek Fejt, Václav Grubauer.

TJ SOKOL LÍPA - SK KOŽLÍ  5 : 0  (3:0)

V dalším přímém souboji o umístění v tabulce jsme se střetli s Kožlím. Za deset minut jsme vedli 2 : 0 po gólech Marka Fejta a Tomáše Korefa. Přestože jsme měli v poli převahu, musel Tomáš Krpálek v naší brance předvést několik dobrých zákroků. Do poločasu dal ještě jeden gól Tomáš Koref, tentokrát hlavou. Po přestávce spálit tisíciprocentní šanci Ondřej Švec. V padesáte minutě neohroženě pronikl hbitý Václav Grubauer do pokutového území, byl faulován a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Patrik Prostřední, který plnohodnotně nahradil nemocného Tomáše Vencovského na postu stopera. Poslední hřebíček do koželské rakve zatloukl svým třetím gólem Tomáš Koref. Fakta - branky: Tomáš Koref 3, Marek Fejt a Patrik Prostřední (PK). Rozhodčí: Jakubčo Julius (Šlapanov). Sestava: Tomáš Krpálek - Lukáš Havel, Patrik Prostřední, Radek Čejka, Ondřej Koláček - Milan Špiňar, Ondřej Švec, Tomáš Koref, - Pavel Jandáček, Marek Fejt, Václav Grubauer - Jan Špilka.

Ostatní zápasy 18.kola:
Leština - Tis  5 : 1
Rozsochatec - Ledeč  5 : 1
Humpolec B - Věžnice  23 : 0
Česká Bělá - Šlapanov  1 : 9

17.kolo: sobota 29.května v 14.30 hodin:
TJ KOVOFINIŠ LEDEČ N/SÁZ. - TJ SOKOL LÍPA  2 : 2  (2:0)

Do Ledče jsme odjeli v roli odevzdaného soupeře smířeného s prohrou. Průběh prvního poločasu tomu odpovídal, když domácím rozhodčí pomohl vymyšlenou penaltou. Ledeč přidala ještě jednou branku po dobře rozehraném rohovém kopu - neobsazený hráč pohodlně skóroval. Tomáš Krpálek v brance si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Ledeč vedla o dva góly a přitom nepředváděla žádný oslnivý výkon. Po poločasovém čištění hlav za použití neslušných výrazů ukázalo mužstvo Lípy svůj charakter a přesto, že domácí hráli ve druhém poločase podstatně lépe, dokázala Lípa srovnat skóre. Nejprve zhruba po hodině hry překonal velice nejistého brankáře domácích střelou zdálky kapitán Lípy Ondřej Švec přičemž mu zahrál dokonce na housličky. Sedm minut před koncem konečně zabojoval Marek Fejt, důsledně sledoval zdánlivě ztracený míč u rohového praporku a za přispění domácího obránce dostal míč do branky. Do konce utkání jsme Ledeč už do žádné šance nepustili. Nejvíce toho tentokrát naběhal Milan Špiňar, vzadu byl jistotou Tomáš Vencovský a nebojácným výkonem zaujal Ondřej Koláček. Hráči Lípy se přesvědčili, že hrát se nechá opravdu s každým a to se snad přenese i do dalších utkání. Fakta - branky: Ondřej Švec, Marek Fejt. Rozhodčí: Licek Jan ml. (Havlíčkův Brod). Sestava: Tomáš Krpálek - Milan Špiňar, Tomáš Vencovský, Ondřej Koláček, Patrik Prostřední,- Lukáš Havel, Ondřej Švec, Tomáš Koref - Pavel Jandáček, Marek Fejt, Václav Grubauer.

TJ SOKOL LÍPA - TJ TIS  2 : 0  (0:0)

V přímém souboji o umístění v tabulce jsme se střetli s nevyzpytatelným Tisem. Přestože jsme téměř celý zápas měli víc ze hry, nejednalo se o jednoduché utkání, které jsme v náš prospěch rozhodli až v samém závěru. Největší překážkou byl výborný brankář Tisu Jan Šidlák, který v prvním poločase vyřešil bez problémů sérii našich několika rohů a zlikvidoval několik střel Lípy - Marek Fejt hlavou, Tomáš Rosecký zpoza vápna. Těsně před poločasem hosté nastřelili tyč naší branky a z protiútoku mohl dát gól do šatny Marek Fejt. Jeho zakončení však bylo nedůrazné. Prvních deset minut druhého poločasu jsme se rozkoukávali, pak přišel únik Tomáše Korefa, který zlikvidoval brankář hostí, poté si stejnou situaci i výsledek zopakoval Ondřej Švec a do třetice trefil Tomáš Rosecký tyč branky hostí. Když už se zdálo, že naše převaha vyzní naprázdno, vysunul v 67. minutě Tomáš Vencovský ideální kolmicí Marka Fejta a ten se konečně trefil. O čtyři minuty později vybojoval na dvakrát mezi velkým vápnem a půlkou míč Tomáš Koref, rozběhl se na pravou stranu do otevřené obrany hostí a sám tvrdou střelou zakončil. Naše vítězství bylo zasloužené, v druhém poločase Tis branku Lípy vůbec neohrozil. Fakta - branky: Marek Fejt a Tomáš Koref. Rozhodčí: Niederle Zdeněk (Bartoušov). Sestava: Tomáš Krpálek - Milan Špiňar, Tomáš Vencovský, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední - Lukáš Havel, Ondřej Švec, Tomáš Koref, - Pavel Jandáček, Marek Fejt, Václav Grubauer - Václav Kocman.

TJ SOKOL ROZSOCHATEC - TJ SOKOL LÍPA  0 : 0

Ani na hřiště favorizovaného Rozsochatce jsme neodjížděli v kompletní sestavě, ale celé mužstvo předvedlo, jak se bojuje o mistrovské body a zrodila se překvapivá, ale zasloužená bezbranková remíza. Naší výhodou měl být poměrně malý brankář domácích, ale bohužel jsme se k jeho přímému ohrožení často nedostali. Naopak v naší brance poprvé nastoupil od začátku utkání Tomáš Krpálek, který nás v průběhu utkání několikrát podržel nad vodou. V prvním poločase po dvaceti minutách hry výborně vyřešil situaci jeden na jednoho a domácího útočníka vychytal. Ve druhém poločase musel v 53.minutě pro zranění odstoupit kapitán Ondřej Švec, což se na naší hře projevilo, přesto hned vzápětí jsme mohli jít do vedení, ale Tomáš Koref v naší největší šanci v zápase překopl brankáře i jeho svatyni. Celý tým šlapal naplno jako jeden muž, co prošlo to vzadu posbíral Tomáš Vencovský a zápas jsme s jistotou dovedli do remízového konce. Pochvalu zaslouží všichni hráči včetně posil z přípravky Honzy Špilky a Ondřeje Koláčka. Fakta - rozhodčí: Šrámek Zdeněk (Keřkov). Sestava: Tomáš Krpálek - Lukáš Havel,Tomáš Vencovský, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední - Milan Špiňar, Ondřej Švec, Tomáš Koref - Václav Grubauer, Pavel Jandáček, Jan Špilka, Ondřej Koláček.

Ostatní zápasy 15.kola:
Tis  Česká Bělá  5 : 1
Kožlí - Věžnice  11 : 0
Ledeč - Humpolec B  1 : 5
Šlapanov - Leština  0 : 3

14.kolo: sobota 8.května v 13.30 hodin:
TJ SOKOL LEŠTINA - TJ SOKOL LÍPA  8 : 2  (4:0)

Do Leštiny jsme odjeli ve velice oslabené sestavě a pouze s deseti hráči. Průběh hry tomu odpovídal a do poločasu jsme inkasovali čtyři branky vesměs po nedůrazné hře ve vlastním pokutovém území. Až za stavu 8 : 0 nám domácí dovolili vstřelit dva góly o které se postarali Ondřej Švec a Tomáš Koref. Fakta - branky: Ondřej Švec a Tomáš Koref.  Rozhodčí: Švarc Libor (Světlá nad Sázavou). Sestava: Pavel Jandáček - Tomáš Krpálek, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední, Renata Medová - Milan Špiňar, Ondřej Švec, Tomáš Koref - Václav Kocman, Radek Čejka.

Ostatní zápasy 14.kola:
Věžnice - Ledeč  0 : 4
Humpolec B - Tis ????
Šlapanov - Kožlí  3 : 0
Česká Bělá - Rozsochatec  1 : 4

13.kolo: sobota 1.května v 14.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - FK ČESKÁ BĚLÁ  13 : 1  (8:0)

Prvních pět minut se zdálo, že se bude jednat o vyrovnané utkání, pak ale přišlo v rychlém sledu pět gólů Lípy a bylo rozhodnuto. Gólový účet utkání otevřel Marek Fejt po ideální uličce, kterou mu vydláždil Tomáš Koref. O chvíli pozděli překonal malého brankáře hostů přímo z trestného kopu Tomáš Rosecký. Při třetím gólu hodil aut Ondřej Švec do vápna Tomášovi Korefovi a ten už si věděl rady co s míčem. Pak si Tomáš Koref zopakoval spolupráci s Markem Fejtem a Marek dal na 4 : 0. Další centr Ondřeje Švece dopravil do sítě Koref a po půl hodině hry Lukáš Havel ideálně našel střelce dne Marka Fejta. Lukáš Havel sám o chvíli později dorazil odražený míč do sítě a účet prvního poločasu uzavřel kdo jiný než Marek Fejt. Ve druhém poločase jsme bezbrannému soupěři přidali ještě dalších pět branek - Lukáš Havel proměnil penaltu po faulu na Marka Fejta a pak se ještě dvakrát trefil Ondřej Švec a Marek Fejt. Hosté pouze z ojedinělého útoku korigovali nepříznivý stav. Zrodil se dvouciferný výsledek, který by bylo dobře potvrdit v příštím zápase s Leštinou. Ve druhém poločase jsme hráče prostřidali, takže si zahráli i kluci z přípravky Jan Špilka a Radek Čejka, ktaři rozhodně nezklamali a prvně jmenovaný měl velice blízko ke vstřelení branky. Za Lípu se poprvé představil také Tomáš Krpálek, který svým výkonem taktéž mile překvapil. Fakta - branky: branky: Marek Fejt 6, Tomáš Koref 2, Ondřej Švec 2, Lukáš Havel 2 a Tomáš Rosecký. Rozhodčí: Dvořák Jan (Hněvkovice). Sestava: Pavel Jandáček (Tomáš Krpálek) - Milan Špiňar, Tomáš Vencovský, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední - Lukáš Havel, Tomáš Koref, Ondřej Švec - Dominik Klofáč, Marek Fejt, Václav Grubauer - Renata Medová, Jan Špilka, Radek Čejka.

Ostatní zápasy 13.kola:
Tis - Věžnice  8 : 0
Kožlí - Leština  0 : 1
Ledeč - Šlapanov  5 : 0
Rozsochatec - Humpolec B  1 : 0

12.kolo: neděle 25.dubna v 10.00 hodin:
FK HUMPOLEC B - TJ SOKOL LÍPA  7 : 0  (5:0)

Na hřišti v Čejově bylo utkání zcela v režii humpolecké rezervy. Po dvaceti minutách jsme prohrávali už 3 : 0. Potom jsme se dostali do dvou šancí i my, ale bohužel gól nepadl. Do poločasu přidali domácí ještě dvě branky. Ve druhém poločase pod dojmem jasného vedení Humpolec trochu polevil, ale přesto jsme se k přímému ohrožení jejich brankaře za celý poločas nedostali. Naopak hráči soupeře nám vstřelili ještě dvě branky. Nad průměr v tomto zápase nezahrál z mužstva Lípy nikdo. Fakta - rozhodčí: Švarc Libor (Světlá nad Sázavou). Sestava: Pavel Jandáček - Lukáš Havel, Tomáš Vencovský, Tomáš Rosecký, Patrik Prostřední - Milan Špiňar, Tomáš Koref, Ondřej Švec - Dominik Klofáč, Marek Fejt, Václav Grubauer (Renata Medová).

Ostatní zápasy 12.kola:
Věžnice - Rozsochatec  0 : 10
Leština - Česká Bělá  4 : 0
Kožlí - Ledeč  0 : 3
Šlapanov - Tis  3 : 1

8.kolo: středa 28.října v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ KOVOFINIŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU  1 : 6  (0:2)

Tři minuty po začátku utkání se Pavel Jandáček blýskl dobrým zákrokem při nebezpečné střele z pravé strany a z protiútoku zakončil střelou Milan Špiňar. To bylo z naší strany nadlouho vše. Ve 12. minutě náš brankář chyboval při odvracení centru a prohrávali jsme 0 : 1. Pak hosté neproměnili několik šancí a až těsně před odchodem do kabin z rychlého protiútoku po zbytečné ztrátě míče zvýšila Ledeč vedení na 0 : 2. Po přestávce jsme hosty sami posadili na koně naší špatnou hrou a až za stavu 0 : 6 jsme si vytvořili několik šancí z nichž jednu proměnil Ondřej Švec. Fakta - branka: Ondřej Švec. Rozhodčí: Licek Jan ml. (Lipnice nad Sázavou). Sestava: Pavel Jandáček - Lukáš Havel , Radek Čejka, Patrik Prostřední, Veronika Medová - Ondřej Švec, Marek Fejt, Milan Špiňar - Václav Grubauer, Tomáš Koref, Dominik Klofáč, (Anna Běhounková).

SK KOŽLÍ - TJ SOKOL LÍPA  3 : 2  (2:0)

Už ve druhé minutě se Tomáš Koref ocitl ve stoprocentní šanci, ale trefil jenom brankáře. Pak si vybral slabší chvilku Lukáš Havel v brance a nechal se překonat střelou z dobrých třiceti metrů. Do poločasu Kožlí přidalo ještě jeden gól. V 61. minutě sice Ondřej Švec snížil na 2 : 1, ale domácí vzápětí kontrovali třetím gólem a další branka Ondřeje Švece již bodový efekt nepřinesla. Fakta - branky: Ondřej Švec 2. Rozhodčí: Horský Jan (Hněvkovice). Sestava:  Lukáš Havel - Dominik Klofáč, Radek Čejka, Patrik Prostřední, Anna Běhounková - Ondřej Švec, Tomáš Koref, Milan Špiňar - Václav Grubauer, Marek Fejt, Libor Golemba (Lenka Golembová).

TJ TIS - TJ SOKOL LÍPA  2 : 3  (1:1)

Tis nastoupil k utkání s devíti hráči, ale po deseti minutách už bylo jejich mužstvo kompletní. V patnácté minutě Tis potrestal naše zaváhání a ujal se vedení 1 : 0. Nehráli jsme dobře, kazili jsme přihrávky a také pohyb bez míče byl špatný. Tomáš Koref zazdil dva samostatné nájezdy a potřetí v tutové pozici místo střely volil přihrávku na Vaška Grubauera, který však míč netrefil. Ve 28. minutě odkopl Patrik Prostřední dlouhý míč až na Ondřeje Švece a ten svůj brejk proměnil. V prvním poločase nás také dvakrát podržel Pavel Jandáček v brance a do kabin se proto šlo za nerozhodného stavu. Po přestávce jsme převzali otěže zápasu, naše hra se zlepšila a výsledkem byla branka Tomáše Korefa po samostatné akci ve 44. minutě. O deset minut později stejný hráč uvolnil Marka Fejta, jenž si v podobných situacích umí poradit - 1 : 3. Pak se dostali ke slovu domácí. První jejich akci ještě zastavil Radek Čejka, když nádherným skluzem zabránil největšímu hráči Tisu ve skórování. Minutu před koncem po našem špatném odkopu sice domácí snížili na rozdíl jediné branky, ale důležité body jsme v pohodě ubránili. V tomto utkání měl kapitánskou pásku poprvé Milan Špiňar a v druhém poločase svým výkonem rozhodně nezklamal, stejně jako celé mužstvo. Fakta - branky: Ondřej Švec, Tomáš Koref, Marek Fejt. Rozhodčí: Švarc Libor (Světlá nad Sázavou). Sestava: Pavel Jandáček - Lukáš Havel, Dominik Klofáč (Radek Čejka), Patrik Prostřední, Veronika Medová - Ondřej Švec, Tomáš Koref, Milan Špiňar - Václav Grubauer, Marek Fejt, Libor Golemba (Václav Kocman, Lenka Golembová, Jan Špilka).

6.kolo: sobota 3.října v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ SOKOL ROZSOCHATEC  1 : 5  (0:2)

V tomto utkání jsme podali nejhorší výkon za celý podzim a zaslouženě jsme prohráli. Po čtvrt hodině hry v rozmezí dvou minut kopali hosté dva rohy a Tomáš Koref si dal dva navlas stejné vlastní góly. Žádné šance jsme si nevypracovali, jen minutu před poločasem zaváhal Václav Grubauer po přihrávce Anny Běhounkové a k zakončení se vůbec nedostal. V druhém poločase jsme brzy dostali třetí branku a bylo po zápase. Hosté po našich chybách zvýsili až na 0 : 5. O naší nemohoucnosti svědčí i to, že první střela mezi tyče šla na branku hostí až minutu před koncem. V poslední minutě zaznamenal čestný úspěch Marek Fejt. Hosté nás předčili po všech stránkách a bohužel jsme nestačili ani fyzicky. Přísnější měřítko snese jen Patrik Prostřední na pozici předstopera. Fakta - branky: 70.Fejt Marek - 16. a 23.vlastní (oba Tomáš Koref), 38.Holoubek Oldřich, 51.Brož Václav, 53.Bílek Jakub. Rozhodčí: Bouda Josef (Lípa). Bez ŽK. Sestava: Lukáš Havel (Pavel Jandáček) - Tomáš Koref, Radek Čejka (Lukáš Havel), Patrik Prostřední, Veronika Medová - Ondřej Švec, Marek Fejt, Milan Špiňar - Václav Grubauer, Libor Golemba (Anna Běhounková), Václav Kocman (Lenka Golembová).

5.kolo: sobota 26.září v 13.30 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ SOKOL LEŠTINA  4 : 4  (3:2)

Jednalo se o velice vyrovnané utkání, ve kterém "každý chvilku tahal pilku". V šesté minutě rozehrál Tomáš Vencovský trestný kop z vlastní poloviny, míč se dostal až k Markovi Fejtovi, jenž otevřel účet utkání střelou do šibenice. O pět minut později dostali hosté výhodu pokutového kopu a srovnali na 1 : 1. Ihned po rozehrání si mezi sebou vyměnili míč Tomáš Koref s Markem Fejtem, jehož střelu ještě hostující gólman vyrazil přesně na kopačky dobíhajícího Tomáše Korefa, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou bránu hostí. Vedení netrvalo dlouho, Leština zahrávala dva rohy za sebou a ze zmatku při druhém rohu vytěžila vyrovnání. Když už všichni mysleli na odchod do šaten kopal Ondřej Švec roh, domácí odvrátili míč zpátky k němu a jeho střela z rohu šestnáctky si našla cestu do sítě. Ve druhé půlce jsme hráli do kopce, pět minut po poločase vysunul kolmicí Tomáš Koref Marka Fejta, ten šel důsledně do souboje s brankářem, míč se odrazil k Ondřejovi Švecovi a vedli jsme 4 : 2. Bohužel jseme slibné vedení neudrželi, odpadli jsme fyzicky a hosté po chybách a nedůslednostech v obraně srovnali na konečných 4 : 4. Fakta - branky: Ondřej Švec 2, Marek Fejt, Tomáš Koref. Rozhodčí: Hoffmann František (Ledeč nad Sázavou). Sestava: Pavel Jandáček - Tomáš Vencovský, Radek Čejka (Patrik Prostřední), Lukáš Havel, Veronika Medová - Ondřej Švec, Tomáš Koref, Milan Špiňar - Václav Grubauer, Marek Fejt, Libor Golemba.

Ostatní zápasy 5.kola:
Rozsochatec - Česká Bělá  11 : 1
Tis - Humpolec  0 : 9
Ledeč nad Sázavou - Věžnice  11 : 0
Kožlí - Šlapanov  5 : 1

4.kolo: neděle 20.září v 13.30 hodin:
FK ČESKÁ BĚLÁ - TJ SOKOL LÍPA  0 : 11  (0:7)

Jednoznačná zaležitost, kterou režíroval Tomáš Koref a Ondřej Švec. Tomáš Koref vstřelil 3 branky a měl šest gólových přihrávek, takže se podepsal pod devět branek, Ondřej Švec dal rekordních sedm branek a jednou asistoval. Jednu branku přidal Patrik Prostřední, gólovou přihravku si připsal i Vašek Grubauer a Lukáš Havel. Oslabení domácí Lípě nestačili a ve druhém poločase již na výsledek rezignovali. Fakta - branky: Ondřej Švec 7, Tomáš Koref 3, Patrik Prostřední. Rozhodčí: Kutil Petr (Hlinsko v Čechách). Sestava:  Pavel Jandáček - Tomáš Vencovský, Radek Čejka, Patrik Prostřední, Veronika Medová (Anna Běhounková) - Ondřej Švec, Tomáš Koref, Lukáš Havel - Václav Grubauer, Libor Golemba (Dominik Klofáč), Milan Špiňar (Jan Kotlán)

3.kolo: sobota 12.září v 13.30 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - FK HUMPOLEC B  0 : 4  (0:1)

Naše obavy z tohoto zápasu se beze zbytku potvrdily. Humpolec přijel s velice vyrovnaným kádrem a celý zápas byl lepším mužstvem. První gól jsme dostali už v sedmé minutě po střele za hranicí šestnáctky, ale pak jsme se až do poločasu úspěsně bránili. Těsně před odchodem do šaten promarnil Marek Fejt obrovskou šanci na vyrovnání a to bylo z naší strany vše. V druhé půlce jsme neubránili dva rohové kopy hostů a těsně před koncem padl poslední gól na 0 : 4. Vzhledem k počtu šancí hostů je to ještě milosrdný výsledek. Abychom mohli pomýšlet na úspěch v podobných utkáních. museli by všichni hráči zahrát na 100 %, což se tentokrát nestalo. Nezklamal Pavel Jandáček v brance, Tomáš Koref v nezvyklé pozici stopera a Patrik Prostřední na pozici předstopera. Hráči z přípravky byli bohužel proti starším a větším spoluhráčům bez šance. Fakta - rozhodčí: Horský Jan (Hněvkovice). Sestava: Pavel Jandáček - Tomáš Koref, Dominik Klofáč (Radek Čejka), Patrik Prostřední, Veronika Medová (Anna Běhounková) - Ondřej Švec, Marek Fejt, Lukáš Havel - Václav Grubauer, Ondřej Koláček (Libor Golemba), Milan Špiňar.

2.kolo: sobota 5.září v 13.30 hodin:
FC VAREX VĚŽNICE - TJ SOKOL LÍPA 0 : 7  (0 : 3)

Ze začátku Lípa špatně kombinovala a hráči se zbytečně snažili prosadit individuálně. V šestnácté minutě krásný centr Vaška Grubauera prošel celým vápnem, až u postranní čáry ho zachytil Milan Špiňar, vrátil ho zpátky Tomáši Korefovi a ten obstřelil brankáře hostí. Gólově jsme se poté prosadili až těsně před přestávkou - nejprve se Marek Fejt nejlépe orientoval ve skrumáži, dal druhý gól a pak se špatně odkopnutý míč dostal k Patriku Prostřednímu, který z  "voleje" krásně zavěsil pod břevno nejhezčí branku utkání. Ve druhé půlce už to byl festival neproměněných šancí a ke vstřeleným brankám hodně pomohli zmatky  v obraně Věžnice. Domácí obránci dvakrát zahráli malou domů, kterou důsledně sledoval Marek Fejt a dvakrát doklepl míč do brány. Ze "závarů" před brankou Věžnice se prosadil i Lukáš Havel a ještě jednou Patrik Prostřední. Za Lípu poprvé nastoupila i druhá dívka v sestavě - Anna Běhounková a nejmenším hráčem na hřišti byl střídající Luboš Koubek, jinak hráč lipské přípravky. Fakta - branky: Marek Fejt 3, Patrik Prostřední 2, Tomáš Koref, Lukáš Havel.  Rozhodčí: Kutil Petr (Hlinsko v Čechách).  Sestava: Lukáš Havel (Jan Kotlán) - Tomáš Vencovský, Radek Čejka (Libor Golemba), Patrik Prostřední, Veronika Medová (Anna Běhounková) - Ondřej Švec, Tomáš Koref, Milan Špiňar (Luboš Koubek) - Václav Grubauer, Marek Fejt, Jan Kotlán (Lukáš Havel)

Ostatní zápasy 2.kola:
Leština - Ledeč nad Sázavou  1 : 2
Kožlí - Tis   4 : 0
Šlapanov - Rozsochatec  0 : 7
Humpolec B - Česká Bělá  11 : 0

1.kolo: sobota 29.srpna v 9.00 hodin:
TJ SOKOL LÍPA - TJ JISKRA ŠLAPANOV  7 : 3  (3:0)

V prvním zápase nové sezóny hoši dokázali dobře nahradit pět hráčů, kteří přešli do vyšší kategorie - dorostu. Již ve čtvrté minutě dobře zapracovala osa Tomáš Koref - Marek Fejt, který levačkou poslal míč těsně vedle branky. Gól padl až o dvě minuty později, to už se Marek Fejt z vápna nemýlil. V jedenácté minutě Tomáš Koref přenesl hru na Ondřeje Švece a jeho střela se odrazila od tyče do branky. Po patnácti minutách hry se dostal Marek Fejt k dlouhému odkopu Tomáše Vencovského a samostatný nájezd bezpečně proměnil. Po přestávce se blýsknul dobrým zákrokem Pavel Jandáček, pro nějž to byla premiéra v žákovské brance. Potom přišla chyba domácí obrany a hosté korigovali na 3 : 1. Během dalším deseti minut však dal Marek Fejt dvě a Ondřej Švec jednu branku a o zápase bylo rozhodnuto. Hosté sice ještě dvakrát skórovali, ale poslední slovo měl opět Ondřej Švec a uzavřel účet zápasu na 7 : 3. Fakta - branky: Marek Fejt 4, Ondřej Švec 3. Rozhodčí: Vaněk Luboš (Havlíčkův Brod). Sestava: Pavel Jandáček - Tomáš Vencovský, Dominik Klofáč, Patrik Prostřední, Veronika Medová (Radek Čejka) - Ondřej Švec, Marek Fejt, Lukáš Havel - Václav Grubauer (Ondřej Koláček), Tomáš Koref, Milan Špiňar (Jan Kotlán).